НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00 Медведчук у суді. Наступ на Кличка. Ізраїльсько-палестинський конфлікт: Чому почалося загострення?

15:46 / 13 травня 2021

Ескалація почалася з 10 травня. Відтоді із сектору Газа були випущені в бік ізраїльської території щонойменше 1600 ракет, передає пресслужба Армії оброни Ізраїлю. 

У цілому за дві доби були ліквідовані понад 600 об'єктів в секторі Газа. Серед іншого, в Газі було ліквідовано тунель ХАМАСу, що пролягав під будівлею школи та під житловими будинками. Бойовики розміщують свою інфраструктуру під цивільними об'єктами. Тепер ЦАХАЛ готовий до наземної операції в секторі Газа. 

Також вдарили по будинку командира системи тренувальних таборів ХАМАС Іяда Тайеба, були ліквідовані бойовики морських сил організації та кілька груп ракетників.

Минулої ночі ЦАХАЛ почав наносити удари по владним структурам ХАМАСу в секторі Газа, включаючи будівлі служби внутрішньої безпеки, офіс голови служби внутрішньої безпеки.

Останній спалах насильства стався після місяця зростання напруги, хоча конфлікт між Ізраїлем та палестинцями триває вже десятки років.

Ситуація загострилася з початком священного мусульманського місяця Рамадан у середині квітня 2021 року. Щоночі відбувалися сутички між поліцією та палестинцями. Загроза виселення деяких палестинських сімей у Східному Єрусалимі також викликала гнів.

Є низка питань, щодо яких Ізраїль та палестинці не можуть дійти згоди. Зокрема - що має статися з палестинськими біженцями, чи повинні залишитися чи бути знищені єврейські поселення на окупованому Західному березі, чи повинні обидві сторони ділити Єрусалим, і - мабуть, найскладніше з усіх - чи слід створити палестинську державу поряд з Ізраїлем. Мирні переговори ведуться і припиняються вже понад 25 років, але дотепер конфлікт не вирішений.

Про те що нині відбувається в Єврейській державі та як працює цивільна оборона в країні розповість журналіст з Ізраїлю Андрій Капустін.

Медведчук у суді. Йому обирають запобіжний захід

Сторона обвинувачення просить арештувати кума путіна до 10 липня з альтернативою внесення застави на понад 300 мільйонів гривень. Йому загрожує до 15 років в'язниці. Медведчука підозрюють у державній зраді за трьома епізодами

Крім того, у ЗМІ з'явилися нові аудіозаписи з голосом, схожим на Медведчука. Аудіозапис 2015 року. На ньому нібито кум путіна розмовляє з колишнім керівником протоколу президента росії, а нині - заступником керівника Адміністрації президента рф Владіміром Островенком.

Наступ на Кличка

Міський голова Києва Віталій Кличко назвав обшуки на комунальних підприємствах міста тиском на столичну владу і особисто на нього, а також придушенням місцевого самоврядування. Він нагадав, що за останні 2 дні обшуки пройшли в "Київзеленбуді", в КП "Спецжитлофонд", у "Киїавтодорі", в "Київському інституті земельних відносин", "Київміськсвітлі", а також у департаментах земельних ресурсів і соціальної політики.

Протягом останніх двох днів правоохоронці та податківці буквально кошмарять столичну владу. Такого не було в Україні навіть в махрові часи Януковича! Вриваються на комунальні підприємства, додому до їх керівників. Це якісь нальоти! Шукають корупцію?! Як блискавично і масово знайшлися якісь "справи", що не витримують жодної правової критики. Я завжди акцентував на тому, що в нашій роботі нульова толерантність до корупції", – заявив Кличко на засіданні Київради 13 травня.

На Банковій планують пройтися з обшуками по всьому ближньому колу Кличка, писало видання "Дзеркало тижня". 

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.