НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Ізраїльські військові атакували 600 цілей в Газі й готові до наземної операції

11:28 / 13 травня 2021

Прессекретар Армії оборони Ізраїлю бригадний генерал Хеді Зільберман заявив, що за останні два дні ЦАХАЛ ліквідував більшу частину потужностей ХАМАСу та "Ісламського джихаду" з виробництва ракет.

У цілому за дві доби були ліквідовані понад 600 об'єктів в секторі Газа. Серед іншого, в Газі було ліквідовано тунель ХАМАСу, що пролягав під будівлею школи та під житловими будинками. Бойовики свідомо розміщують свою інфраструктуру під цивільними об'єктами.

Також вдарили по будинку командира системи тренувальних таборів ХАМАС Іяда Тайеба, були ліквідовані бойовики морських сил організації та кілька груп ракетників.

Минулої ночі ЦАХАЛ почав наносити удари по владним структурам ХАМАСу в секторі Газа, включаючи будівлі служби внутрішньої безпеки, офіс голови служби внутрішньої безпеки.

Хеді Зільберман повідомив також, що командування ЦАХАЛу затвердив кілька планів наземної операції, на випадок, якщо отримає відповідне розпорядження від державного керівництва.

Пресслужба ЦАХАЛу опублікувала відеозапис, на якому показано нанесення удару з повітря по центральному банку в Газі, через який фінансувалася діяльність ХАМАСу.

Голова відділу міжнародних ЗМІ пресслужби ЦАХАЛу підполковник Йонатан Конрікус заявив, що з початку ескалації 10 травня із сектору Газа були випущені в бік ізраїльської території щонойменше 1600 ракет. 

При цьому представник ізраїльської армії зазначив, що близько 400 ракет впали на території сектора Гази. ЦАХАЛ не має даних про те, яких збитків у секторі було завдано через падіння цих ракет.

За оцінкою Конрікуса, система ПРО "Залізний купол" перехопила близько 90% ракет, які летіли на житлові квартали Ізраїлю.

Пресслужба Армії оборони Ізраїлю передає, що з 20:00 12 травня до 6:00 13 травня був зафіксований запуск приблизно 130 ракет із сектора Газа. 24 ракети, за даними ЦАХАЛа, впали на території сектора Гази.

Десятки ракет були збиті системою ПРО "Залізний купол".

Незважаючи на погрози ХАМАСу, інтенсивність обстрілів в ніч на 13 травня була нижчою, ніж в ніч на 12 травня.

Тим часом пресслужба Армії оборони Ізраїлю повідомляє, що завдано повітряного удару по 6-поверхової будівлі в районі Рімаль на заході міста Гази. Судячи з наявної інформації, будівля використовувалася ХАМАСом.

Напередодні ізраїльські військові знищили третє найвищу юудівлю сектору Газа. Там, за даними ЦАХАЛу базувалися служби військової розвідки ХАМАС та інфраструктура для передачі тактико-військової інформації.

Тим часом, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що заступник помічника держсекретаря Хейді Емр вирушить у регіон для переговорів із представниками ізраїльської влади і палестинцями.

Блінкен закликав обидві сторони конфлікту до кроків із деескалації ситуації. Він заявив, що Ізраїль має «абсолютне» право захищати себе та своїх громадян від нападів бойовиків, але повинен вжити всіх можливих заходів для захисту невинних палестинців.

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.