НОВИНИ
UMN 16:00 100 днів президентства Байдена: досягнення та виклики США. Де тут Україна?

Президент США Джозеф Байден виступив із першим на посаді зверненням до обох палат Конгресу за підсумками 100 днів роботи в Білому домі. Його промова тривала майже півтори години й стосувалася пандемії, економіки, реформ та протистояння росії.
Що стосується росії. Я дуже ясно дав зрозуміти президенту путіну, що, хоча ми не прагнемо до ескалації, їх дії матимуть наслідки. Я прямо і пропорційно відреагував на втручання росії в наші вибори і кібератаки на наш уряд та бізнес. Але ми також можемо співпрацювати, коли це в наших спільних інтересах, як ми вчинили при продовженні договору СНО-3 з ядерних озброєнь, і як ми працюємо над вирішенням кліматичної кризи,
Тим часом США підтвердили готовність приєднатися до Кримської платформи. Крім того, стало відомо, що Байден збирається на зустрічі з путіним говорити про Україну.
Перед цим у травні може відбутися візит держсекретаря США в Україну. Це стане однією з можливостей обговорити потенційну зустріч Байдена та Зеленського, поки президент США буде в Європі цього літа, повідомило CNN джерело в уряді України.
До речі, раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що Штати мають намір посилити підтримку України – "чи то у сфері безпеки, економіки, або ж у зусиллях щодо зміцнення власної демократії".
Поміж іншим США збільшують щорічну військову допомогу Україні.
Обшуки у Джуліані
Водночас в Сполучених Штатах сталася подія, пов'язана з Україною: в офісі та квартирі ексадвоката Трампа провели обшуки.
Йдеться про справу федеральної прокуратури, яка триває два роки й стосується пошуку компромату на президента США Джо Байдена в Україні.
Американські медіа повідомляють, що у США вважається незвичним проводити обшук в адвокатів, але прецеденти вже були, зокрема, проти іншого адвоката Трампа – Майкла Коена.
Зеленський, путін, Папа Римський
Папа Римський готовий бути посередником у можливій зустрічі Зеленського та путіна, втім пропонують ще 2 локації – Єрусалим та Відень.
Кадрові перестановки в Уряді та Нафтогазі
Рада призначила нового міністра енергетики. За Германа Галущенка проголосували 305 нардепів. Новообраний міністр склав присягу з трибуни парламенту.
Напередодні виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка призначили головою Нафтогазу. Його попередник на цій посаді Коболєв каже, що дізнався про своє звільнення з новин. Тепер у ЗМІ назвали причину його звільнення.
Нафтогаз згодом опублікував заяву, в якій наголошується, що "спосіб, у який сьогодні була ухвалена серія рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами".
США та G7 вже висловилися про кадрові зміни в "Нафтогазі".
Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.
Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua
Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork
Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua