НОВИНИ
Інфекціоніст пояснив, чому антибіотики не допомагають при СOVID-19

Чому антибіотики безсилі проти вірусів та які противірусні препарати мають доведену ефективність в етері Українського радіо розповів завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Колесник.
Віруси – це абсолютно окреме царство на відміну від бактерій. Віруси не мають своєї оболонки в більшості випадків.Тому будь-які бактеріальні засоби, дія яких спрямована на оболонку, не будуть діяти на вірус. Бактерія має свою клітинну структуру та оболонку і розмножується самостійно на відміну від вірусу, який живе за рахунок інших клітин, зокрема клітин організму людини. Тому в будь-якому випадку антибіотики не будуть діяти на вірус в яких дозах ми б їх не приймали.
За його словами, випадків самолікування антибіотиками побільшало під час пандемії COVID-19. Безконтрольне використання антибактеріальних препаратів завдає більше шкоди, ніж користі. Більшість випадків коронавірусної хвороби не потребує антибактеріальної терапії, додав Колесник.
На питання, що таке антибіотикорезистентність і чому вона становить загрозу в глобальних масштабах Роман Колесник зазначив: "Антибіотикорезистентність - це стійкість бактерій до одного або кількох антибіотиків. Це поняття існує вже багато-багато років. На це питання вже давно звернули увагу і почали активно протидіяти антибіотикорезистентності ще з 2015 року. Коли ще не було антибіотиків, усі інфекційні захворювання, ба навіть порізи, закінчувалися ампутацією або смертю пацієнта. Така сама ситуація може чекати нас в майбутньому через те, що ці антибіотики, які в нас є на сьогоднішні просто перестануть діяти".
Причин формування антибіотикорезистентності доволі багато. Основними з них є нераціональне призначення і часте використання.
Люди не правильно вживають антибіотики, медики часом неправильно їх призначають. По-друге, деякі пацієнти не дотримуються курсу лікування. Тобто курсова доза має бути витримана для того, щоб були убиті всі мікроорганізми і вони більше не розмножувалися і не передавалися іншим людям. Адже саме таким чином розвивається антибіотикорезистентність. Ще одна проблема полягає у тому, що багато антибіотиків використовуються у ветеринарії, в сільському господарстві, в рибній промисловості для того, щоб пришвидшити ріст худоби чи птиці. Ці антибіотики повністю не виводяться із м’яса, яке ми споживаємо і таким чином у нас також формується антимікробна резистентність.
Також Роман Колесник пояснив, які існують ефективні противірусні препарати.
Якщо говорити про противірусні препарати прямої дії, які діють безпосередньо на вірус, тобто вбивають його або не дають розмножуватися, то таких препаратів дуже мало і вони в більшості випадків населенню не відомі. Якщо говорити про противірусні препарати непрямої дії, які спонукають вироблення інтерферону, то це препарати з недоведеною ефективністю, які при клінічних дослідженнях в деяких випадках показують позитивний ефект, в деяких – негативний, а в деяких не дають жодного ефекту. Отже, щоб зрозуміти, який саме препарат потрібен саме вам, слід звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.
Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.
Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua
Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork
Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua