НОВИНИ
Північний потік-2: які країни за чи проти будівництва газопроводу

Будівництво російського газопроводу «Північній потік-2», яке призупинили наприкінці 2019 року, планують відновити на початку грудня. Принаймні такі заяви лунають від представників компанії Nord Stream 2, які закликали капітанів суден бути особливо обережними у Балтійському морі. Раніше США оголосили про запровадження санкцій щодо «Північного потоку-2», а також європейських компаній, які братимуть участь у його зведенні. «Слово і діло» пропонує подивитись, які країни нині підтримують будівництво газопроводу, а які виступають проти.

Якщо будівництво «Північного потоку-2» триватиме, то це відбуватиметься на південь від району Адлергрунд, де розташований кінець труби, що веде від газорозподільної станції у бік Балтійського моря.
Раніше Європарламент закликав припинити будівництво «Північного потоку-2», а президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни (NDAA) на 2020 рік, в якому прописані санкції щодо «Північного потоку-2» і «Турецького потоку». Під них підпадатимуть усі компанії, які беруть участь у зведенні.
Оскільки серед таких компаній багато європейських, то Євросоюз висловив незгоду з Вашингтоном. Серед країн, які за подальше будівництво газопроводу ‒ РФ, Німеччина, Австрія, Нідерланди, Велика Британія, Франція, Швейцарія, Данія, Швеція, Фінляндія, Норвегія, Мальта.
Нейтралітету дотримуються Італія та Греція.
Тим часом, голови урядів країн Вишеградської групи, куди входять Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія, під час обговорення ситуації з будівництвом «Північного потоку-2» в польському місті Люблін у вересні 2020 року, дійшли згоди, що проєкт потрібно зупинити, оскільки він знижує енергетичну безпеку Центральної Європи.
Зазначимо, після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, вимоги не будувати «Північний потік-2» лунають із новою силою. Навіть канцлерка Німеччини Ангела Меркель не виключила, що може змінити власну позицію щодо проєкту.
Серед противників будівництва ‒ США, Україна, Польща, Литва, Латвія, Естонія, Румунія, Угорщина, Хорватія.
Держсекретар США обговорив з генсеком НАТО російські війська біля кордону України

Державний секретар Антоні Дж. Блінкен розмовляв сьогодні з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом перед його поїздкою до Брюсселя, Бельгія. Секретар Блінкен та генеральний секретар Столтенберг обговорили низку питань, включаючи негайну необхідність припинення росією агресивного військового накопичення вздовж кордонів України та окупованого Криму
Як повідомляє UMN.UA з посиланням на Держдеп США, Блінкен та Столтенберг також обговорили перспективи просування миру в Афганістані, а також плани майбутнього Саміту НАТО.