НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Колективний Захід не має єдиної стратегії й політичної волі протидіяти путіну, - Клімкін

18:47 / 2 грудня 2021

Держсекретар США Ентоні Блінкен звернувся до рф через нарощування сил біля кордону України. Це сталося під час пленарної сесії засідання ради глав МЗС країн ОБСЄ у Стокгольмі. Держсекретар також згадав слова глави МЗС рф про необхідність дотримання Мінських угод і додав, що США це підтримують, але саме москва не виконує свою частину домовленостей. Крім того, у разі агресії рф проти України США будуть готові вжити економічних заходів.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що останнім часом тональність сигналів міжнародної спільноти у бік кремля стала значно жорсткішою. Європейський Союз, НАТО, США, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Швеція, країни Балтії, Польща та низка інших партнерів вже підтримали Україну та застерегли московію від ескалації.

Яких дій чекати від колективного Заходу у разі повномасштабного вторгнення росії в Україну, що колективний Захід може зробити вже зараз - на ці питання в етері UMN відповідає Павло Клімкін, міністр закордонних справ (2014-2019).

Значна частина колективного Заходу не розуміє, що в разі недосягнення внутрішнього рішення про необхідність жорсткої реакції на дії російського режиму є шанс, що він піде вперед. Вони вважають, що він (путін) хоче торгуватися. Особливо європейські політики, торгуватися про перерозподіл сфер впливу. І його заява про необхідність говорити про нерозширення НАТО – це про те, що він, як дзюдоїст, відчув слабкі моменти у частини Європи і хоче зараз починати цю розмову. І сподівається, що Захід не вистрибне. Для путіна - це головна мета, зокрема, з "мюнхенської промови" 2007 року, пройшло 14 років і він вважає, що енергетична криза, міграційний шантаж, стан економіки дає йому, якщо не карт-бланш, то гарні карти, щоб підняти ставки як він хоче", – сказав Клімкін.

 

Проте він зазначає, що колективний Захід не має єдиної позиції щодо дій путіна.

Щодо відповіді Заходу. Ми бачимо американську відповідь і бачимо процес стримування. Наприклад, резолюція, що внесена в Конгрес про невизнання путіна легітимним президентом після 2024 року. Для нього це понятійно болюче питання. Лукашенком він не хоче стати. Захід розуміє, якщо діяти не жорстко стосовно путіна, то китайський виклик буде складніший. Колективний Захід не має єдину стратегію і політичну волю протидіяти путіну. Але є проактивні дії Заходу. Військові, політичні експерти зазначають, що ця загроза не така як на весні, відзначають активність спецпідрозділів біля українських кордонів. Вони відзначають, що треба від місяця до двох для не повномасштабного вторгнення, а для масивних військових провокацій. Все це доводить, що путін може піти далі, але це не значить, що він піде. Як далеко ми його пустимо з нашими партнерами і союзниками. Зараз путін вважає, що момент для нього найсприятливіший за весь останній час", – розповів дипломат. 

На думку Павла Клімкіна, бліц-криг проти України неможливий, але серйозні військові операції він не виключає. 

Те, що плани існують це правда, росія давно готується до їхньої реалізації. Те, що американці отримали нову інформацію - це теж правда і їх стурбованість має підґрунтя. Москву попереджували, цьому був присвячений візит директора ЦРУ Білла Бернса до Москви, він повернувся ще більше стурбований після розмов. Американці прекрасно розуміють, що зараз найскладніший момент. Блінкен і лавров були на закритій частині зустрічі Байдена і путіна, нікого там більше не було і це означає, що на цій зустрічі можна було обговорювати всі питання, вони отримали інструкції від Байдена і путіна і передані Блінкеним сигнали, передані не для лаврова, а безпосередньо для путніа. Думаю в москіві зрозуміли. путін сам не знає, на який крок піде. Він розуміє, що треба шукати слабинку, якщо він цю слабинку знайде, то використає це. Бліц-криг проти нас неможливий, це оцінка всіх. Але серйозні військові операції звичайно – можливо. В плані юридично-зобовов'язуючих документів щодо нерозширення НАТО – путін нічого не отримає, а якщо НАТО на це піде, то це буде не НАТО. Тоді його будуть розглядати слабким альянсом. Навіть переговори стосовно цього будуть політично вбивчими. Є ще аспект моральності, але для путіна він не працює", – зазначив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

Читайте також: Московія запропонує новий пакт про європейську безпеку, щоб стримати розширення НАТО

Блінкен закликав лаврова відвести війська від України. Кремль вимагає гарантії безпеки на кордонах

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua