НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

"Слуги народу" хочуть спростити процедуру звільнення уповноваженого із захисту державної мови

13:37 / 25 листопада 2021

22 листопада, нардепи "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт №6336 щодо  уточнення порядку звітування та звільнення Уповноваженого із захисту державної мови. Нині посаду займає Тарас Кремінь.

Співавторами документу стали 29 нардепів, серед яких Данило Гетманцев, Макисим Бужанський, Юлія Гришина, Євгеній Брагар, Галина Третьякова.

Чинна редакція закону про мову передбачає, що уповноважений, хоча й призначається урядом, але його діяльність незалежна від інших державних органів та посадових осіб і не може бути звільнений без належних підстав.

Цей законопроєкт вносить зміни в закони про мову і про Кабінет міністрів, дозволяючи уряду в будь-який момент знімати уповноваженого за "незадовільний звіт" чи просто "за поданням прем’єр-міністра". Тобто інституцію, покликану контролювати виконання закону в тому числі посадовцями уряду та інших органів влади, "слуги народу" хочуть зробити цілковито залежними від цих самих посадовців", – пише спільнота "Мова об’єднує".

У заяві «Мова об’єднує» йдеться, що "проходження законопроєкту в парламенті вже супроводжується безпрецедентними маніпуляціями".

По-перше, в Раді змінили головний комітет, який має його розглядати. Спочатку на сайті парламенту головним значився гуманітарний комітет, який спеціалізується на мовній політиці. Але тепер головним визначено комітет з організації державної влади, голова якого Андрій Клочко також є співавтором законопроєкту 6336. По-друге, проєкт хочуть розглянути на комітеті у форсованому темпі, вже 1 грудня, не чекаючи експертних висновків, на подання яких регламент дає три тижні", – заявила спільнота.

"Мова об’єднує" виступила із вимогою до фракції «Слуга народу» публічно засудити законопроєкт 6336 і забезпечити його зняття з розгляду парламенту.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, і США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.