НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Новий уряд Німеччини має три пріоритети: Європа, союз з Францією та партнерство із США, - посол

18:49 / 24 листопада 2021

Олаф Шольц має замінити Ангелу Меркель на посаді канцлера Німеччини. 24 листопада відбулася пресконференція Шольца, коли представили коаліційну угоду. Її мають затвердити всі три партії - Соціал-демократи, "Зелені" та Вільні демократи. Шольц сказав, що для цього є 10 діб. Як нове керівництво Німеччини планує співпрацювати з Україною, якою буде вісь росія-Німеччина, які основні завдання ставить перед собою новий уряд? На ці питання в етері UMN відповідає надзвичайний та повноважний посол України Олег Шамшур.

Україна та Німеччина навряд у коаліційній угоді будуть конкретні заходи щодо України. Шольц у короткій промові про Україну не згадав. Але визначив три пріоритети: Європа, союз з Францією та партнерство із США", – сказав Шамшур.

Читайте також: Новий німецький уряд готовий підтримувати рух України до членства в ЄС

Внутрішні проблеми Німеччини

Це новий уряд, вперше за історію новітню Федеративної Республіки, саме така структура уряду: лівий центр - "зелені" та ліберали, ті хто підтримує бізнес. Це новий елемент. Вони кажуть, що в країні є проблеми і цей уряд найкраще налаштований, зможе досягти прогресу у вирішенні ряду проблем. Пріоритети - захист клімату, покращення інфраструктури. Це нагадує програмні положення Байдена і демократів, коли вони прийшли до влади. Є в програмі положення, що до 2030 року Німеччина відмовиться від використання вугілля. Країна в четвертій хвилі коронавіруса і показово, що виступ Шольц почав з цього. Також Брекзіт та криза міграційна і загроза зі сторони росії на кордоні з Україною", – зауважив Олег Шамшур.

Німеччина та Європа

Не думаю, що ми можемо очікувати зміну центру ваги. За Меркель Німеччина, де-факто, стала лідером в Європі і від цих позицій вона відмовлятися не буде. Саме про зміцнення Європи і розвиток Європи можна очікувати більший наголос на інтеграційних процеси. Новий уряд буде намагатися залишатися лідером в ЄС і економічних, і політичних процесах, які відбуваються. Соціал-демократи завжди мали чутливе ставлення до інтересів росії, з іншого боку серед "зелених" маємо найбільших прихильників України і голова партії буде першою жінкою міністром закордонних справ, тому цікаво, як вони будуть себе вести. Зараз вони підтримують лінію, разом із США - збільшити тиск на росію. Визначення пріоритетів зовнішньої політики буде відбуватися непросто, все залежать настільки сильною буде міністр закордонних справ", – розповів посол.

Міграційна криза

Я не думаю, що буде якась позиція більш м’яка порівняно з позицією Меркель. Вони розуміють, що протистояння з Білоруссю треба вистояти, показати солідарність Польщі і не дати путіну і Лукашенку інструменталізувати цю ситуацію для своїх вигод", - повідомив надзвичайний та повноважний посол України.

Нормандський формат та мінський домовленості

Я вже казав, що мінський формат повністю вичерпав свій потенціал. Від того, хто буде представляти Німеччину на засіданні, нічого не зміниться. Ні Німеччина, ні Франція, ні Україна, ні росія не готові відмовитися від формату і всі продовжують вважати, що цей формат може щось принести. Як свідчення того, що Франція і Німеччина роблять щось дипломатичне, щоб утримати росію від агресії", - зазначив Шамшур.

Північний потік-2

Єдине, що може завадити - позиція "зелених", вони різко виступали проти Північного потоку. Наскільки вони зможуть нав’язати своє бачення – маю сумніви, і я б не став оцінювати відтермінування процесу сертифікації позитивно. Він призупинений, щойно створять підрозділи, які відповідатимуть німецькому законодавству – продовжиться. Я тут не бачу перспектив для того, щоб це зупинити. Якщо Європа перейде через період газової кризи і повернеться до розвитку відновлювальних джерел, тоді відкривається перспектива для виробництва нових видів палива, але це питання перспективи. Навряд вдасться зупинити Північний потік", – наголосив надзвичайний та повноважний посол України Олег Шамшур.

США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

19:21 / 7 грудня 2021

Офіційні особи США наголосивли, що досі незрозуміло, чи ухвалив путін рішення про вторгнення, хоча він нагромадив достатньо сил, обладнання та запасів біля кордонів України, щоб у найкоротші терміни піти в атаку, передає CNN

Джерела наголосили, що зараз адміністрація не бачить необхідності в евакуації. Обговорення є частиною планування у разі серйозного погіршення ситуації з безпекою, додали кілька офіційних осіб, які брали участь у плануванні.

Декілька людей зазначили, що шквал планування пішов за масовою евакуацією США з Афганістану, яку законодавці розкритикували як погано сплановану після того, як з'явилися зображення хаосу в аеропорті Кабула.