НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Євросоюз засудив торговельні “спрощення” рф на окупованому сході України

13:38 / 24 листопада 2021

Європейський Союз засудив заходи російської федерації із “спрощення” правил закупівлі товарів на окупованих територіях Луганщини й Донеччини як такі, що є черговим проявом неповаги до міжнародного права та спрямовані проти територіальної цілісності України.

Про це пише "Новинарня" з посиланням на заяву речника ЄС, оприлюднену на сайті Європейської служби зовнішніх дій в середу, 24 листопада.

Європейський Союз висловлює жаль з приводу російського указу, підписаного президентом путіним 15 листопада, про спрощення правил торгівлі та здійснення заходів із ширшого доступу товарів на територію тимчасово непідконтрольних уряду районів Донецької та Луганської областей України. Цей указ має на меті подальше відокремлення від України районів Донецької та Луганської областей, що є тимчасово непідконтрольними уряду, всупереч цілям Мінських домовленостей”, – йдеться у заяві.

Як зауважив речник ЄС, такі одноосібні заходи російської федерації порушують суверенітет та територіальну цілісність України, включаючи правила митного контролю. Такі дії несуть потенціал до збільшення напруги та продовження статус-кво тимчасово окупованих територій та перешкоджають майбутньому процесу реінтеграції.

Ми закликаємо росію скасувати це рішення та припинити здійснювати односторонні дії, які лише провокують подальше поглиблення конфлікту на сході України. Європейський Союз буде продовжувати свою політику невизнання у цьому сенсі”, – наголошується у документі.

16 листопада стало відомо, що президент рф підписав указ “про надання гуманітарної підтримки” населенню окупованих територій Донбасу, згідно з яким товари з окупованих територій України “прирівнюватимуться” до російських. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що указ владіміра путіна, по суті, “свідчить про подальшу економічну інтеграцію окремих районів Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованих територій України з економікою російської федерації”, і Київ чекає на засудження такого вчинку.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження