НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Фактичний аншлюс Білорусі, агресія московії та підтримка США. Підсумки візиту міністра оборони до Вашингтона

10:17 / 19 листопада 2021

Міністр оборони України Олексій Резніков та члени української делегації в рамках робочого візиту до Вашингтону зустрілися із сенатором Джеймсом Інгофом, повідомляє пресслужба Міноборони

Міністр розповів про поточну безпекову ситуацію уздовж кордонів України, а також на тимчасово окупованих росією територіях. "Окрему увагу було приділено новим загрозам, які виникли внаслідок фактичного аншлюсу Білорусі", – йдеться в повідомленні.

Також було обговорено можливості практичного застосування механізмів підтримки, які знаходяться у компетенції Конгресу, у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Україна зацікавлена мати більш сильну позицію США з широкого спектру безпекових питань. Ми говоримо і про допомогу, яку можна отримати у найкоротший термін, оскільки є нагальні потреби. І про військово-дипломатичну підтримку, і про розвиток фундаментальних спроможностей Збройних Сил України, що потребуватиме ретельної підготовки відповідних рішень", — сказав Олексій Резніков.

Зокрема, Олексій Резніков висловив подяку нашим американським партнерам та окремо міністру оборони США Ллойду Остіну за можливість проведення зустрічі.

Хочу наголосити, що Україна цінує стратегічні відносини з США та допомогу американського народу у протидії російській агресії. Ми налаштовані розвивати наше партнерство. Цей візит відбувається в той час, коли весь світ спостерігає за гібридною атакою з використанням мігрантів на Польщу та країни Балтії. Моя країна вже вісім років відбиває збройну агресію росії і ми цінуємо зусилля Сполучених Штатів привернути увагу загроз з боку москви. Ми однаково оцінюємо їх небезпечний потенціал", – наголосив Олексій Резніков.

У свою чергу, міністр оборони Остін підтвердив підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України та висловив готовність до поглиблення стратегічного партнерства між Україною та США відповідно до оборонної рамкової угоди, підписаної під час візиту президента України Зеленського до Вашингтона в серпні поточного року. 

Також Ллойд Остін наголосив, що США продовжать консультуватися з Україною, з партнерами та союзниками Сполучених Штатів у регіоні щодо розвитку ситуації, а також щодо того, як краще забезпечити регіональну безпеку. 

Після зустрічі Олексій Резніков повідомив, що сторони обговорили, якою може бути відповідь на агресивні дії з боку московії.

Кремль має високі й товсті стіни і їм важко почути слова занепокоєння та заклики до діалогу. Проте вони добре розуміють дії, особливо ініціативні. Це як своєрідна вакцинація від небезпечного вірусу агресії, який мутує і повертає світ у стан „холодної війни“. Чи відбудеться це — значною мірою залежить від єдності та рішучості цивілізованого світу зупинити агресора. Тому я хотів би ще раз подякувати Сполученим Штатам за їхню ефективну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів", — наголосив Олексій Резніков.

Під час спілкування сторони зробили акцент, що найкращий спосіб попередити ескалацію — зробити її ціну для агресора неприйнятною. Відповідні заходи будуть предметом розвитку співпраці у майбутньому.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження