НОВИНИ
UMN 16:00 Теорія змови Остапа Стахіва. Чи врятує його Кеннеді? / "Вагнергейт": післясмак

Під стінами Галицького суду у Львові, де обирають запобіжний захід для антивакцинатора Остапа Стахіва, зібралися його прихильники та противники. Їх розділяють шеренги поліції. Акції проходять без сутичок.
16 листопада СБУ оголосила йому підозру в захопленні влади.
СБУ заявила, що блокувала деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі. Так, зловмисники закликали до насильницької зміни конституційного ладу. За попередньою інформацією, їхні дії координували російські куратори.
Лідеру так званих «антивакцинаторів» та ще одному фігуранту провадження, громадянину рф, повідомлено про підозру за ст. 109 Кримінального кодексу України. У розпорядженні СБУ є беззаперечні докази причетності фігурантів до протиправної діяльності, у тому числі листування, у ході якого зловмисники підшукували зброю та співучасників, що мали захоплювати владу у відповідних регіонах. Потім вони збиралися створити на території України власні територіальні громади із «власною міліцією» та «економікою». Під час санкціонованих обшуків вилучено докази, які вказують на можливе фінансування їх діяльності представниками рф", – йдеться у повідомленні.
З початку пандемії Стахів займався пропагандою у соцмережах, активно доводячи, що коронавірусу не існує, поширював фейки про вакцини. Стахів вважає, що держава бездумно витрачає гроші на вакцинацію.
За подібні неправдиві меседжі соцмережі не раз блокували чоловіка. Але він повертався і далі вів Telegram, Viber, Facebook (ці сторінки вже недоступні) та YouTube, де у нього майже 70 тисяч підписників.
Місцеві ЗМІ пишуть, що чоловік також неодноразово приходив у covid-лікарні Львова й інших областей, намагаючись зірвати їхню роботу.
"Вагнергейт"
В офісі президента прокоментували публікацію розслідування Belligcat та Insider.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак не відповідав і не відповідає за плани української розвідки, заявив у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна» радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
У той період часу дійсно було дуже багато уваги до спроб домовитися про припинення вогню на Донбасі. Це найважливіша домовленість, яка реально призвела до найдовшої тиші на фронті за всі роки війни. Андрій Єрмак справді відповідав за цю домовленість. І, звісно, він регулярно наголошував на важливості коректного ставлення до переговорного процесу. Але за що він точно не відповідав і не відповідає, то це за будь-які плани розвідки. Тим більше дуже дивно взагалі говорити про такі накази від тієї чи іншої посадової особи, яка не має права нічого наказувати розвідці", – сказав Подоляк.
Він додав: «Навіть якби такий наказ і надійшов, а його не було, то його точно відкинув би будь-який досвідчений керівник розвідки».
Коментуючи розслідування Bellingcat, Подоляк зазначив, що майже вся інформація у розслідуванні базується на інтерв’ю з кількома «відставниками» з розвідки та спецслужб, зокрема з колишнім начальником Головного управління розвідки міністерства оборони України Василем Бурбою.
Тобто наголошується, що це лише слова цілком конкретних людей, не більше того. Які оцінки дають ці люди, на яких подіях фокусують увагу – це відповідальність лише самих цих людей", – сказав Подоляк.
Своєю чергою генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що українські слідчі органи вивчать матеріали, викладені у матеріалі Bellingcat.
Розслідування є, воно здійснюється, які ще допити проводитиме слідство, думаю, що краще вам запитати безпосередньо у ДБР. Ми досить великий перелік прописали в наших прокурорських вказівках", - сказала генпрокурорка.
Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.
Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua
Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork
Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua