НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Спецоперація з “вагнерівцями”: СК не знайшла підтвердження витоку інформації

16:55 / 15 листопада 2021

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради не знайшла підтвердження витоку інформації про спецоперацію щодо затримання членів ПВК “Вагнер” із української сторони. Про це під час брифінгу, у понеділок, 15 листопада, повідомила голова ТСК, яка, зокрема, займається розслідуванням операції із затримання представників ПВК "Вагнер", народна депутатка із фракції “Слуга народу” Мар’яна Безугла, пише "Укрінформ". 

ТСК не знайшла підтвердження, що відбувся витік інформації з української сторони стосовно першого розвідувального та другого активного заходів на будь-якому з їхніх етапів. Зокрема, жодна заслухана ТСК особа не зазначила, що знає про факт подібного витоку”, - сказала Безугла.

Натомість, як встановила ТСК, всі матеріали, які з’явилися в Інтернеті, були датовані починаючи з 13 липня 2020 року та походили з СБУ, і Офісу генпрокурора, а жодного документа розвідувальних органів у публічному доступі немає.

ТСК не вдалося встановити, чи координувалися між собою спецслужби російської федерації і Республіки Білорусь. Проте, враховуючи тривалий термін перебування найманців на території Республіки Білорусь, встановлені особливості роботи білоруських спецслужб, публічні заяви президента Білорусі того періоду, ТСК вважає, що затримання 33 найманців було очікуваним наслідком роботи білоруської спецслужби в умовах посиленого контрозвідувального режиму напередодні президентських виборів”, - зазначила Безугла.

Також, як з’ясувала ТСК, одна особа з групи найманців не була екстрадована до російської федерації разом з іншими членами групи.

Крім того, коментуючи можливість витоку інформації про спецоперацію, Безугла зазначила, що російська федерація і Республіка Білорусь могли знати про окремі процеси, які відбувалися у ході реалізації першого розвідувального та другого активного заходів українських спецслужб.

ТСК отримала матеріали розвідувального товариства про те, що один з 33 найманців наприкінці травня 2020 року спочатку звернувся із заявою до ФСБ РФ, а потім уже на початку липня 2020 року передав аналогічну інформацію до ГУ ЗС РФ , де детально розкрив порядок встановлення ним контакту із вербувальниками ПВК “МАР”, подальші заходи із працевлаштування, а також конкретні дії вербувальників. У своїх заявах він висловив прохання перевірити викладені факти на предмет наявності у діях вербувальників ПВК “МАР” складу злочину, передбаченого ст 359 КК РФ (Найманство)”, - розповіла голова ТСК.

Докладну хронологію подій про зрив спецоперації із затримання членів ПВК "Вагнера", які воювали на Донбасі можна прочитати у матеріалі.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua