НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

"Енергетична криза - один із моментів великого стратегічного плану, який формувався в кремлі" - експерт

17:37 / 3 листопада 2021

"Укренерго" повідомляє, що станом на 1 листопада 2021 року запаси вугілля на складах теплоелектростанцій (ТЕС) становлять 542,8 тис. тонн, що на 6,96% менше у порівнянні із запасами на 25 жовтня. Чому склалась така ситуація та які це може мати наслідки - на ці питання відповідав в етері програми UMN директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Це було очевидно для мене і для тих людей, які формують чи аналізують інформацію в енергетиці, що запасів у нас не досить. Потрібно було тільки подивитися хоча б сайт "Укренерго", які запаси у нас у серпні-вересні, порівняти із попередніми роками. Ви побачите, що ці запаси вчетверо менші ніж раніше. Зрозуміло що, якщо перед опалювальним сезоном лишилось 600 тисяч тонн вугілля, а минулого року мали 3 млн тонн вугілля, а норматив близько 2,5 млн, що зрозуміло, що запасів цих не вистачить. На жаль, українська енергетична система так влаштована, що без теплових станцій вона нормально функціонувати не може. Оскільки у нас переважає базова генерація, це атомна енергетика, яка не може працювати без маневреної чи балансуючої генерації - це теплові електростанції чи на вугіллі чи на газі", - каже Омельченко.

Головною причиною кризи в енергетиці експерт вбачає у фінансовій кризі, яка відбулася після запровадження ринку електричної енергії з липня 2019 року.

Оскільки у нас практично ринку не відбулося, а регулювання цін були в ручному режимі, було адміністративне втручання в ринок. І ми бачимо, що з квітня по серпень цього року ціни були такі низькі, що неможливо було купити газ, вугілля, зробити ремонтні роботи, бо ціни були нижчі собівартості виробництва. Тут перемогли не державні інтереси, а перемогли спекулянти, в тому числі на високих державних посадах, які цьому сприяли, які поставили країну в залежність від країни-агресора", - пояснює експерт.

На думку Володимира Омельченка, "існує єдиний план, який організовується не в Києві, а просто застосовується певними особами".

Він полягає в тому, щоб створити системну енергетичну кризу в Україні в зимовий період, плюс дефіцит газу, можуть зупинити транзит природного газу. Це створює енергетичні проблеми і люди виходять на Майдан, починається боротьба влади і народу. І тут прекрасна ситуація, щоб ввести нових зелених чоловічків. Це найгірший варіант. Кращий варіант для тих, хто організатор цього плану, щоб поставити такі умови жорсткі, щоб влада імплементувала цю формулу Штайнмаєра. Думаю, що енергетична криза один із найважливіших моментів великого стратегічного плану, який формувався в кремлі", - каже Омельченко.

Як Україна переживе зиму залежить від низки факторів, каже експерт.

Залежить від того, якою буде зима, може вона буде тепла, можливо голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко домовиться з власниками природного газу, які тримають цей ресурс у форматі митного складу, щоб цей ресурс не йшов у Європу, а йшов в Україну. Тоді 18 мільярдів при теплій зимі нам вистачить. Збільшились темпи закупівлі імпортного вугілля, за моєю інформацією зараз законтрактовано вже понад 300 тисяч тонн вугілля в Сполучених Штатах", – наголосив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua