НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00 "Скіфське золото" повертають в Україну // Порошенко та "ЄС" на другому місці – нове опитування

15:38 / 26 жовтня 2021

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна. Про це повідомляє Укрінформ.

Рішення Нідерландського суду привітав Володимир Зеленський 

Спочатку повернемо «скіфське золото», а потім і Крим", - написав він.

Колекцію "скіфського золота" привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова росією.

Скіфське золото, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Читайте також: "Скіфське золото". Окупанти хочуть оскаржити рішення суду про передачу колекції Україні

У справі йшлося про понад 565 предметів з музейного фонду України. Здебільшого це археологічні знахідки, вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.

Як Україні вдалося повернути культурне надбання і над чим ще нам варто працювати, говоримо з доктором історичних наук Сергієм Котом.

Цю тему ми неодноразово підіймали у наших ефірах, зокрема в і "Історії з м'ясом". Тож випуск про українську спадщину в сьому світі дивіться тут: 

Порошенко та "ЄС" на другому місці - нове опитування

Центр Разумкова опублікував опитування щодо електоральних вподобань українців. Сюрпризів немає, хіба що для партії "Європейська Солідарність", бо цього разу вони вже не переганяють "Слугу Народу".

А от тенденція у президентських рейтингах зберігається. Зеленський на першому місці з результатом 25,7%, а за ним Петро Порошенко, якй має 14% підтримки. 

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 20 жовтня 2021 рокуметодом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Соціологічне опитування проведене в рамках дослідницьких проєктів, що здійснюються Центром Разумкова за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні.

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження