НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

НАТО та ЄС можуть підписати нову оборонну декларацію цього року

20:03 / 24 жовтня 2021

НАТО співпрацює з європейськими інститутами для підготовки нової, третьої за рахунком, декларації з ЄС. Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає «Укрінформ».

Відомо, що нова декларація має визначити основні напрямки взаємодії між двома організаціями на тлі агресії росії та Китаю. Вона мітитиме також питання військової мобільності, безпеки на морі, протидію кібернетичним і гібридним загрозам.

Переконаний, що настав слушний час оновити нашу декларацію і визначити подальші амбітні цілі співпраці між НАТО і ЄС. Ми поділяємо однакові цінності, перед нами постають одні й ті ж виклики. І багато в чому у нас спільні члени: понад 90% людей, які живуть в Євросоюзі, проживають і в країнах НАТО. Тому є прямий сенс працювати разом. Наша спільна мета – прийняти цю декларацію в грудні, до кінця року", – розповів Столтенберг.

При цьому ЄС має намір підвищити стратегічну автономію у сфері оборони, зокрема, створити корпус швидкого реагування, чисельністю до 5 тисяч військовослужбовців, для підтримки місії ЄС і ймовірного реагування на кризи.

Нагадаємо, Північноатлантичний Альянс не розгортатиме в Європі нові ядерні ракетні комплекси у відповідь на дії росії. Відповідь планується давати за допомогою імплементації Комплексу військових і політичних заходів.

Читайте також: Московії не варто боятися приєднання України до НАТО – Столтенберг

 Держдеп США відніс росіян до "бездомних національностей"

Білий дім: Байден дав зрозуміти, що США відповідатимуть потужними санкціями, якщо буде військова ескалація рф

20:22 / 7 грудня 2021

Президент Джозеф Байден провів захищений відеодзвінок із президентом росії владіміром путіним, щоб обговорити низку питань порядку денного США та росії. Президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників з приводу ескалації збройних сил росії, які оточують Україну, і дав чітко зрозуміти, що США та союзники відповідатимуть потужними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації. Президент Байден підтвердив свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам продовжити перемовини, й США зроблять це у тісній координації з союзниками та партнерами, повідомляє пресслужба Білого дому.  

Читайте також: США вивчають варіанти евакуації своїх громадян з України – CNN

UMN: Байден та путін ведуть перемовини. Виникло напруження