НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Українська стала офіційною мовою муніципалітету в Бразилії

17:31 / 7 жовтня 2021

Про це інформує пресслужба Світового конгресу українців у фейсбуці.

Українська мова стала офіційною мовою муніципалітету Прудентополіс у Бразилії. Законопроєкт з таким рішенням одноголосно підтримали всі присутні депутати на засіданні 5 жовтня 2021 року. Вітаємо з цим успіхом Українську бразильську центральну репрезентацію, на чолі з віцепрезидентом Світового конґресу українців адвокатом Віторіо Соротюком, який підготував проєкт закону та обґрунтування”, – поаідомили в СКУ.

Новий закон відкриє нові можливості для обміну спеціалістів, навчання молоді на університетському рівні в Україні або ж за допомогою електронних засобів, дистанційно,  йдеться в повідомленні.

Прудентополіс (порт. Prudentópolis, стара українська назва Прудентопіль) – муніципалітет та його адміністративний центр у штаті Парана, що в південній частині Бразилії. 

З-поміж 52 тис. осіб населення муніципалітету близько 75% мають українське походження, що де-факто робить Прудентополіс столицею української громади в Бразилії. 

Перша хвиля іммігрантів з України почала прибувати сюди 1885 року, коли в районі, де розташований сучасний Прудентополіс, оселилося 1500 українських сімей – вихідців із Галичини. Один із районів Прудентополіса має назву Нова-Галичина на честь походження його жителів. Друга хвиля імміграції припадає на 1946 рік, коли в Парану виїздили понад 200 тис. українців з числа захоплених Німеччиною “остарбайтерів”, військовополонених, політичних біженців тощо. 

Із 2019 року Прудентополіс містом-побратимом Тернополя.

⚡️ЗСУ вперше застосували безпілотник "Байрактар" проти російських окупантів на Донбасі

19:05 / 26 жовтня 2021

Перше застосування "Bayraktar" на Донбасі проти артилерії найманців. Ну що, ударні дрони "Bayraktar" були вперше задіяні в знищені ворожої артилерії. Кілька днів ворожі пропагандисти прокачували істерію, що ЗСУ порушили мінські домовленності та зайшли на ворожу територію. І сьогодні з максимально можливої дальності (15+ км) обстріляли село Гранітне на Донеччині. Звичайними засобами виявити батарею не змогли. Далеко. Крім того, найманці та окупанти почали масовані обстріли наших позіцій з артилерії. У відповідь, для збереження життя вояків, та цивільного населення, піднято БПЛА "Байрактар", була виявлена батарея, та ракетою знищена одна гармата. На цю хвилину. Розрахунки інших втікли. Але це не точно. Бо підняли не одного птаха. Довіряйте ЗСУ", – написав у Facebook волонтер Роман Донік.

Своєю чергою директор благодінойго фонду "Повернись живим" Тарас Чмут написав у Твіттер, таке: "Вітаю з першим успішним застосуванням ЗСУ ударних БПЛА «Байрактар». І так, ми не перетинали лінію розмежування і діяли по забороненим «Мінськими домовленостями» артилерії противника".

Відео обстрілу окупантів можна подивитися у Телеграм-каналі UMN.UA 

Раніше в ЗМІ окупантів з'явилася інформація, що село у "сірій зоні" на Донбасі взяло під контроль ЗСУ. Джерела видання "Бабель" у Міноборони це підтвердили. Потім штаб ООС це спростував.

Читайте також: Один воїн загинув, один поранений через російський обстріл на Донбасі – ОТУ "Схід"

Окупанти всю ніч обстрілювали житлові будинки Гранітного. Пошкоджено електромережі