НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Зеленський виступив на Генасамблеї ООН. Про що говорив президент?

10:23 / 23 вересня 2021

Президент розпочав виступ зі слів "Пора прокинутись", процитувавши заклик генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша. Він зауважив, що нині перед світом стоїть низка викликів, включно із пандемією COVID-19.

Він також критично оцінив сучасну риторику, яка панує в Організації Об’єднаних Націй.

Якщо порахувати всі ці "ми рішуче налаштовані", "ми підтвердили спільну зацікавленість у подоланні", "ми домовились суттєво посилити співпрацю"... Скільки ми витратили часу, паперу, енергії? Хочемо оживити ООН – давайте говорити один з одним просто. Давайте говорити чітко, конкретно, а головне – чесно, відверто", – наголосив Володимир Зеленський.

  • На початку виступу президент згадав й про нещодавній замах на його помічника Сергія Шефіра.

На першого помічника президента України здійснено замах. Дванадцять пострілів. Три влучили у водія. Ось вам ціна змін у державі. Ось вам ціна реформ", – зазначив Зеленський.

  • Зеленський зауважив, що гарантії того, що у світі не з’явиться новий небезпечний вірус, такі ж "міцні", як і гарантії Будапештського меморандуму. Також закликав усі країни підписати декларацію Кримської платформи

Президент висловив переконання в тому, що Кримська платформа має працювати під егідою ООН.

І якщо в кожного народу буде такий свій дієвий майданчик, схвалений ООН, який буде вирішувати проблеми, працювати щодня, 24/7, це – про те, щоб оживити ООН. Оживити віру в ООН серед простих людей", – наголосив Зеленський.

Глава держави також звернув увагу на те, що окупований росією Крим був фактичним місцем зародження сучасного світового порядку.

У 1945 році в Криму відбулась Ялтинська конференція, де складались нові основи світового порядку, і було вирішено провести першу конференцію зі створення ООН. І Ялта, і Крим восьмий рік окуповані. Як ми можемо оживити ООН, якщо земля, де зародилась ідея ООН, окупована постійним членом ради безпеки ООН?", – зауважив президент.

  • Володимир Зеленський зазначив, що ООН не вистачає дискусій й згадав про незаконну московитську паспортизацію українців на окупованому Донбасі.

Дебати – це живий діалог, це активний спір різних сторін. Це – можливість задати прямі, відверті запитання, наприклад, видача сотням тисяч українців на окупованій території сотень тисяч паспортів іншої держави. Що це, як не доказ міжнародного злочину? Що це, як не доказ безкарності і неповаги до міжнародного права?", – зауважив президент.

Він нагадав, що росія офіційно змушує українців брати участь у виборах до російського парламенту.

І якщо ООН на це дієво, потужно не відреагує – що це, як не доказ, що оживляти ООН уже пізно?", – зауважив політик.

  • Водночас президент висловив сподівання, що ООН ще здатна продемонструвати свою силу.

Я розумію, критика ООН звучить часто. Але ми критикуємо себе. ООН – це не будівля, ООН – це лідери. Нам з вами, а отже, ООН, просто треба знову повірити в себе. ООН довго чує тільки критику, звинувачення, що ООН нічого не може, найстрашніше – що ООН стала Лігою Націй. І сьогодні ООН – як супергерой на пенсії, який забув, що він міг зробити. Він вважає себе обузою, слабким, кволим, непотрібним дідом, життя якого пройшло марно", – констатував Зеленський.

Він нагадав, що попри це ООН вдалося розв’язати чимало проблем всесвітнього масштабу.

А може, ООН дещо згадає? Як з 1981 року більше мільярда людей вперше у своєму житті отримали доступ до питної води? Хто пояснив дикому світу, що у кожної людини є права? І що їх треба захищати? Хто дав перший документ, де вони детально описані? Хто забезпечує їжею 90 мільйонів людей у 83 країнах світу? Завдяки кому з планети зникла ганьба під назвою "апартеїд"? Чиї голубі шоломи підтримували і підтримують мир у десятках країн? Хто створив ЮНЕСКО? Хто створи ЮНІСЕФ?", – зазначив президент.

  • Насамкінець Володимир Зеленський звернувся до лідерів держав та урядів країн світу.

Давайте покажемо, що ми рішуче налаштовані докласти всіх наших зусиль, щоб посилити нашу взаємодію. Покажемо і просто зробимо – навіть без резолюцій, без декларацій, постійних узгоджень позицій. Просто зробимо, як люди, як нації, як об'єднання націй, які зробили свій вибір. Або їхні вчинки будуть наповнені змістом, або ці крісла будуть порожні. Ось вам ціна цього вибору", – підсумував Володимир Зеленський.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua