НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Іспит з української мови не склали 15% чиновників-претендентів на держпосади

19:18 / 16 вересня 2021

Цього літа чиновники, які претендують на державні посади, вперше почали складати іспити на знання української мови. За словами голови Нацкомісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, приблизно 15% чиновників не склали його. 

З усіх тих, хто складав іспит, нескладання становить у середньому приблизно 15%. Чому на 15%? Тому що з 16 липня по 9 серпня був так званий довгий іспит, і там нескладання становило 5%. Потім ми перейшли до так званого короткого, 30-хвилинного іспиту, рівень нескладання стартував з 20%, на сьогодні він становить 11%. І якщо додати 5-20-11 тощо виходимо на середню цифру 15%», – голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Орися Демська

Спеціальної граничної норми нескладання іспитів ніхто не встановлював.

Ті, хто складає сьогодні іспит - це ті, хто йде на призначення, будуть виконувати функції держслужби. Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду, і все. І таким чином іспит стає тим механізмом, який встановлює, що та чи інша особа через невміння нормально комунікувати не може виконувати функції державної служби, – сказала Орися Демська

Що буде з тими чиновниками, які не склали іспит? Його можна перескласти, але не частіше ніж раз на чотири місяці. За цей час людина зможе підтягнути свої знання і отримати на іспиті кращий результат. 

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

Й відсьогодні, 16 липня 2021 року, для вступу на державну службу необхідно подавати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Це обов’язкова норма для претендентів на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, включно з майбутніми народними депутатами. Отримати сертифікат можна за результатами саме цього іспиту.

Зареєструватися на іспит з української мови можна тут: exam.mova.gov.ua

Наші колеги із видання "Слово і Діло" створили велику інфорграфіку, де пояснили хто із державних службовців має послуговуватися українською мовою.

Інфографіка "Слово і Діло" 

⚡️ЗСУ вперше застосували безпілотник "Байрактар" проти російських окупантів на Донбасі

19:05 / 26 жовтня 2021

Перше застосування "Bayraktar" на Донбасі проти артилерії найманців. Ну що, ударні дрони "Bayraktar" були вперше задіяні в знищені ворожої артилерії. Кілька днів ворожі пропагандисти прокачували істерію, що ЗСУ порушили мінські домовленності та зайшли на ворожу територію. І сьогодні з максимально можливої дальності (15+ км) обстріляли село Гранітне на Донеччині. Звичайними засобами виявити батарею не змогли. Далеко. Крім того, найманці та окупанти почали масовані обстріли наших позіцій з артилерії. У відповідь, для збереження життя вояків, та цивільного населення, піднято БПЛА "Байрактар", була виявлена батарея, та ракетою знищена одна гармата. На цю хвилину. Розрахунки інших втікли. Але це не точно. Бо підняли не одного птаха. Довіряйте ЗСУ", – написав у Facebook волонтер Роман Донік.

Своєю чергою директор благодінойго фонду "Повернись живим" Тарас Чмут написав у Твіттер, таке: "Вітаю з першим успішним застосуванням ЗСУ ударних БПЛА «Байрактар». І так, ми не перетинали лінію розмежування і діяли по забороненим «Мінськими домовленостями» артилерії противника".

Відео обстрілу окупантів можна подивитися у Телеграм-каналі UMN.UA 

Раніше в ЗМІ окупантів з'явилася інформація, що село у "сірій зоні" на Донбасі взяло під контроль ЗСУ. Джерела видання "Бабель" у Міноборони це підтвердили. Потім штаб ООС це спростував.

Читайте також: Один воїн загинув, один поранений через російський обстріл на Донбасі – ОТУ "Схід"

Окупанти всю ніч обстрілювали житлові будинки Гранітного. Пошкоджено електромережі