НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Зґвалтування в Кагарлику: суд випустив з-під варти одного із підозрюваних поліцейських

18:49 / 27 жовтня 2020

Йдеться про співробітника Кагарлицької поліції Ярослава Левандюка. Його звинувачують у катуванні. Про це “Суспільному” повідомила адвокатка потерпілої Злата Симоненко.

Сьогодні ми дізналися про те, що Голосіївський районний суд, безпосередньо слідчий суддя прийняла рішення про звільнення Левандюка з-під варти. Причини або аргументи, яким чином слідча суддя дійшла такого висновку важко зрозуміти, тому необхідно читати саме рішення. Однак ми сподіваємося, що прокуратура буде звертатися з апеляційною скаргою.

Злата Симоненко, адвокатка

За її словами, наразі доступна тільки резолютивна частина рішення, в якій сказано, що запобіжний захід має бути змінено з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Симоненко зазначила, що станом на 27 березня у справі про катування в Кагарлицькому відділенні поліції є четверо підозрюваних. Враховуючи рішення Голосіївського суду щодо Левандюка, двоє фігурантів наразі під цілодобовим домашнім арештом, двоє інших залишаються під вартою.

Нагадаємо, за даними ДБР, поліцейські катували й ґвалтували жінку, яку викликали до відділення як свідка. Зокрема, вдягали на неї протигаз, сковували у кайданки та стріляли над головою з табельної зброї, кілька разів зґвалтували.

Крім того, вони погрожували зґвалтувати чоловіка, який у цей час перебував у приміщенні поліцейського відділення. Його били дубинками по голові, зламали ребра і ніс.

Санду заявила про спробу "захоплення влади" в Молдові й кличе громадян на протест

20:01 / 2 грудня 2020

Про це йшлося на брифінгу обраного президента Санду, яка на посаду офіційно ще не вступила. Справа в тому, що депутати "Партії соціалістів" чинного президента Ігоря Додана запропонували вивести Службу інформації та безпеки з-під підпорядкування президента Молдови. Відповідний законопроєкт вже внесли в парламент. За словами Санду, правляча більшість хоче забрати від неї повноваження, які дозволили б їй почати наводити лад в країні.

Цей законопроєкт – це антидемократичне зловживання політика, який програв вибори президента. Це спроба захоплення влади. Ми оскаржимо ці зловживання у Конституційному суді та просимо допомоги народу... Так вони хочуть скасувати результати виборів. Я закликаю вас вийти та захистити свій голос.

Майя Санду,  обраний президент Молодови

У другому турі президентських виборів 15 листопада лідер партії "Дія і солідарність", експрем'єр-міністр Майя Санду набрала 57,72% голосів, а чинний президент Ігор Додон - 42,28%. Повноваження Додона закінчуються 23 грудня 2020 року. Інавгурація нового президента має відбудеться 24 грудня.