НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00 Україна між США та Німеччиною // Тіхановська в США. Чи є перспектива в "білоруської опозиції"?

16:05 / 21 липня 2021

США закликали Україну не критикувати угоду з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Про це пише видання Politico. Посилаються на інформовані джерела та говорять про те, що американські чиновники заявили, що відмовились від ідеї зупинки проєкту "Північного потоку-2", і зараз намагаються мінімізувати збитки, уклавши велику угоду з Німеччиною.

Разом з тим радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростовує цю інформацію. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода під час свого візиту до Києва 21 липня.

Україна – демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності", – сказав Дерек Шолле, радник Державного департаменту США

В Офісі Президента України зазначили, що не вважають ситуацію "чорно-білою". І отримують різні сигнали. 

На різних рівнях продовжується робота для того, щоб не допустити реалізації «Північного потоку-2» в тому вигляді, як розраховують у керівництві Росії. Ця історія загалом не тільки про Україну, але й про Польщу, Литву, Словаччину та Європу в цілому. І не тільки про політику та дипломатію, але й про юриспруденцію. І не тільки ми цим займаємось – росія вкладається зі свого боку кулуарно у те, щоб досягти своїх цілей", – зазначив Михайло Подоляк у коментарі "Радіо Свобода".

Тіхановська в США. Чи є перспектива в "білоруської опозиції"?

Світлана Тіхановська відвідала США. Вона зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, його заступником Вікторією Нуланд та радником Держдепартаменту США Дереком Шоллем.

На зустрічі Тіхановском закликала США:

  • прийняти пакет екстреної допомоги для білоруських незалежних ЗМІ, ютуб-проектів, телеграм-каналів, журналістських розслідувань;
  • розширити допомогу громадянському суспільству, репресованим і приватному бізнесу в Білорусі, політв'язням та їхнім сім'ям. Збільшити кількість стипендіальних програм для підтримки студентів і дослідників;
  • дати сигнал росії, що підписані контракти і угоди з режимом не будуть визнані юридично і анулюються;
  • посилити разом з партнерами політичний та економічний тиск на режим, в тому числі зупинити контракти з режимом і запровадити санкції, а також синхронізувати дії з ЄС, Великобританією і Канадою;
  • надати дипломатичну підтримку білоруським демократичним силам в інших країнах;
  • взяти активну участь в організації та проведенні конференції високого рівня по вирішенню кризи в Білорусі.

Блінкен сказав у свою чергу, що він у постійному контакті з Білим домом і президентом Байденом, і вони обговорюють білоруське питання.

Також Тіхановська зустрілася з радником Білого дому з питань національної безпеки Джейком Саліваном. США запевнили у підтримці білоруського народу та у готовності продовжити санкції проти режиму Лукашенки. Аби підтримати політв'язнів та правозахисників, які переслідуються білоруським диктатором.

Завтрашнє засідання РНБО відбудеться на Донеччині – Данілов

19:43 / 29 липня 2021

Про таке секретар РНБО Олексій Данілов заявив в етері "Україна 24". За його словами, розглядатимуть 8 питань. Серед них питання енергетичного сектору, питання медицини, питання води та інші.

Данілов зазначив, що подібна практика буде регулярною, аби залучати до засідань РНБО органи самоврядування.

Раніше президент Зеленський просив, аби на засіданні РНБО роглянули питання тарифів на світло. На його думку, влада має зробити все, аби ціни на електроенергію для громадян не піднімалися й назвав фейком інформацію про те що, з 1 серпня ціни на електроенергію будуть вищими.