НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN: Відносини України з Китаєм дуже примітивні, ніякого розвороту в сторону КНР немає – експерт

20:44 / 19 липня 2021

Про таке розповів в етері UMN Ілія Куса, експерт з міжнародної політики "Українського інституту майбутнього".

Сам по собі китайський вектор, якщо ми його розглядаємо просто як вектор зовнішньої політики, він не суперечить іншим напрямам. Нічого немає фантастичного в тому, щоб розвивати стосунки з різними країнами. Ми ж, наприклад, не говоримо, що наші стосунки з Туреччиною, які є непоганими, якось суперечать нашій євроінтеграції. Хоча до Туреччини в моральному плані є питання. Але є інші моменти. Тут потрібно говорити про те, на скільки в нас є глибокі стосунки з Китаєм. На мою думку, зараз ситуація не така, що ми робимо жорсткий вибір. Тобто ми ж не говоримо про те, що ось все Україна на перехресті, ми обираємо між Китаєм та ЄС. Ні. У нас насправді з Китаєм дуже-дуже обмежені стосунки. І вони доволі примітивні. Тобто, як в торгівлі… Єдине, що нас тримає з Китаєм – це те, що дійсно КНР є найбільшим торговельний партнером України. Це 5 млрд 600 млн доларів (товарообігу, - ред). Це багато. Але якщо подивитися на ту ж торгівлю – ми ж в основному експортуємо сировину. Тобто там 4 головні товарні групи, це сировина і вона зростає з кожним роком. Я особисто не є противником навіть розвитку китайського вектора. Я взагалі вважаю, що Україні найкраще було б мати багатовекторну політику. Я знаю, що цей термін трохи дискредитований певним періодом історії України… Я вважаю, що Україна може балансувати між різними політичними центрами й грати в багатовекторність, але звісно для цього потрібні час, більші ресурси й більша якість кадрів на державній службі й більш сильні як економіка, так і політичні інституції. У цьому контексті я розглядаю Китай як перспективний вектор зовнішньої політики України, але це не про сьогодні. У нас із Китаєм ніякого розвороту не відбувається, на мою думку", – повідомив Ілія Куса.

Раніше спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович й радник голови Офісу президента на телеканалі «Дом» у програмі "Погляд з Банкової" розповів, що Україна розвернеться на Схід, якщо Захід продовжить здавати інтереси України. 

Він уточнив, що у "розвороті на Схід" він має на увазі вибудовування системи відносин з Китаєм, В'єтнамом, Туреччиною, Об'єднаними Арабськими Еміратами, з Катаром та іншими країнами.

Які мають і фінансовий, і політичний ресурс для того, щоб не дати Україні десуб'єктизувати, тобто, позбавити її історичної долі, суб'єктності, як хочеться багатьом на Заході, заплативши ціну за нормалізацію відносин з росією і перетягування її в боротьбі з Китаєм на свою сторону. Це величезна пастка, небезпечна. Зараз проти неї йде боротьба. Президент бореться за суб'єктність України", — резюмував спікер української делегації в ТКГ.

Раніше голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія в інтерв’ю китайському інформаційному агентству «Сіньхуа» зазначив, що «Слуга Народу» має намір переймати досвід комуністичної партії Китаю. Він заявив, що принципи політичних сил є схожими, оскільки девізом обох партій є служіння народу. 

Потім голова партії Олександр Корнієнко виправдовувався, що спільними принципами «Слуги народу» та комуністичної партії Китаю є те, що будь-яка партія має працювати в інтересах своїх виборців.

Завтрашнє засідання РНБО відбудеться на Донеччині – Данілов

19:43 / 29 липня 2021

Про таке секретар РНБО Олексій Данілов заявив в етері "Україна 24". За його словами, розглядатимуть 8 питань. Серед них питання енергетичного сектору, питання медицини, питання води та інші.

Данілов зазначив, що подібна практика буде регулярною, аби залучати до засідань РНБО органи самоврядування.

Раніше президент Зеленський просив, аби на засіданні РНБО роглянули питання тарифів на світло. На його думку, влада має зробити все, аби ціни на електроенергію для громадян не піднімалися й назвав фейком інформацію про те що, з 1 серпня ціни на електроенергію будуть вищими.