НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

московія вимагає прибуття Джемілєва на "суд" над ним до Криму, заборонивши йому в’їзд - документи

23:46 / 16 липня 2021
Фото: прес-служба МЗС України

московія вимагає прибуття національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва на "суд" над ним до окупованого нею Криму, куди сама раніше заборонила йому в’їзд. Повістку з таким викликом на ім’я Джемілєва оприлюднив у Facebook адвокат Микола Полозов. Про це пише Українська медійна мережа UMN з посиланням на "Радіо Свобода". 

Міський "суд" міста Армянська, підпорядкований російській окупаційній адміністрації (РОА) в Криму, викликає Джемілєва як підсудного на засідання 5 серпня, явка обов’язкова, йдеться в папері.

При цьому Полозов звернув увагу на "як мінімум неузгодженість дій різних державних органів Росії, а як максимум про глибоку державну деменцію, якщо не сказати шизофренію".

Він нагадав, що навесні 2019 року московія таємною постановою своєї федеральної служби безпеки продовжила накладену раніше заборону Джемілєву на в’їзд на свою територію, а також до окупованого нею українського Криму ще на 15 років, до 2034 року – "і судові про це чудово відомо".

"Цю ситуацію я вже обговорив із Мустафою Джемілєвим, і він мені сказав, що готовий приїхати на суд, якщо заборона на в’їзд до Криму буде знята, і взяти участь у восьмій за ліком кримінальній справі проти нього", – повідомив адвокат.

"Так що тепер ініціатива на боці ФСБ. Подивимося, чи готова служба забезпечити право підсудного на доступ до кримського правосуддя, чи в страху очі великі аж до 2034 року", – додав він.

Мустафа Джемілєв перепостив цей допис Миколи Полозова з коментарем:

Абсурдність дій Росії, втім, як все, що робить ця країна

Мустафа Джемілєв у Facebook
Судова повістка Мустафі Джемілєву від "суду" російської окупаційної адміністрації в Криму

Управління так званого "слідчого комітету росії в Криму", підпорядковане російській окупаційній адміністрації, 13 квітня 2020 року висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського кримінального кодексу: «перетин держкордону росії іноземним громадянином, в’їзд якому в росію не дозволений, вчинений групою осіб за попередньою змовою (частина 3 статті 322 КК рф); недбале зберігання вогнепальної зброї, що створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (статті 224 КК рф); незаконне придбання і зберігання боєприпасів (частина 1 статті 222 КК рф)».

Натомість Мустафа Джемілєв заявляв, що має намір "довести абсурдність звинувачень російської сторони" в Європейському суді з прав людини у тих кримінальних справах, які порушені проти нього в окупованому московією Криму.

Нагадаємо, Верховна Рада України 15 квітня 2014 року ухвалила Закон, який визначає Автономну Республіку Крим і місто Севастополь як "території, що знаходяться під тимчасовою окупацією". За українським законодавством та за нормами міжнародного права, Крим є окупованим, а московія має статус держави-окупанта. Визначення фактичної дати початку тимчасової окупації Криму і Севастополя - 20 лютого 2014 року - було закріплено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації" від 15 вересня 2015 року № 685-VIII.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua