НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:30 Відставка Авакова. Указ Зеленського щодо Тупицького - протиправний. Мовний закон - конституційний

16:24 / 14 липня 2021

Аваков іде

13 липня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про звільнення. Відповідний документ опубліковано на сайті МВС.

Потім було засідання фракції "Слуга народу", після якого голова правоохоронного комітету Ради Денис Монастирський сказав, що прийняв пропозицію президента претендувати на посаду глови МВС. 

Відповів «так» на пропозицію президента. Розумію, на яку жертву йду як людина, як політик. Я зробив цей вибір та буду претендувати на посаду", – заявив Монастирський.

На запитання журналістів, чому президент обрав саме його, нардеп відповів: "Він запропонував мене як людину, з якою йшов у команді, як керівника профільного комітету, як людину, яка на думку президента зможе очолити цей напрямок".

Монастирський також сказав, що у четверг буде голосування у парламенті щодо відставки Авакова. 

Згодом, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Верховна Рада голосуватиме за нового міністра внутрішніх справ 16 липня. Й додав, що особисто підтримає кандидатуру Дениса Монастирського на посаду очільника МВС.

Зеленський проти Тупицького

Верховний Суд визнав незаконним та протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України, повідомили джерела ZN.UA у Верховному Суді. Також суд вирішив, що дії Зеленського щодо Тупицького є незаконними.

Указ про скасування указу президента-втікача Януковича про призначення Тупицького суддею КСУ Зеленський підписав 27 березня. У КСУ тоді заявили про те, що укази президента незаконні і виходять за рамки конституційних повноважень глави держави, пізніше Тупицький подав позов до Верховного суду. При цьому в кінці грудня минулого року президент Зеленський відсторонив Тупицького від посади судді КСУ.

Відправною точкою конфлікту стало рішення Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року про скасування положень антикорупційної реформи. Рішення КСУ поставило під загрозу електронне декларування та спровокувало в Україні конституційну кризу.

КСУ визнав конституційним мовний закон

Велика палата Конституційного суду прийняла рішення у справі за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“.  Суд визнав, що мовний закон є конституційним, повідомили джерела ZN.UA

Пізніше постійна представниця Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що автори подання посилались на його неконституційність як в частині окремих положень за змістом, так і на суттєві порушення Верховною Радою норм Регламенту при його прийнятті.

Народні депутати парламенту восьмого скликання подали до КСУ подання щодо конституційності мовного закону ще влітку 2019 року. Уповноваженими авторів були члени фракції "Опозиційний блок" Олександр Долженков і Вадим Новинський.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь у коментарі Укрінформу нагадав, що з 16 липня всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, видовищні заходи мають відбуватися державною мовою; комунальні та державні театри повинні забезпечити показ своїх вистав українською мовою, а за потреби супроводжувати такі вистави перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

Крім того, з 16 липня мовою музейної справи, музейних виставок має бути українська мова. За словами Кременя, можливе дублювання в галереях, музеях та виставках іншою мовою, але на умовах пріоритетності представлення інформації державною мовою.

Також з 16 липня обов'язковим є обслуговування туристів та проведення екскурсій державною мовою. Іншою мовою може здійснюватися туристичне чи екскурсійне обслуговування лише іноземців та осіб без громадянства.

Мовою поширення та демонстрування фільмів та серіалів в Україні є державна мова.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua