НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Рада ухвалила закон про відновлення ВККС, який ветував Зеленський

11:44 / 13 липня 2021

Верховна Рада схвалила законопроєкт №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) з пропозиціями, які подав президент Володимир Зеленський. За це проголосували 305 депутатів.

Відповідно до пропозицій Зеленського, із законопроєкту прибрали суперечливі положення про рішення першого складу Конкурсної комісії з визначення складу ВККС, які визначали повноваження міжнародних експертів та членів конкурсної комісії, призначених Вищою радою правосуддя. Зокрема, були враховані рекомендації Венеційської комісії. Відтепер рішення Конкурсної комісії з формування ВККС будуть вважатися чинними за умови їх підтримки чотирма членами, з яких щонайменше двоє будуть представниками міжнародних організацій.

Президент запропонував забезпечити пропорційне представництво членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які призначаються з числа суддів або суддів у відставці, не лише при формуванні складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а й при визначенні її повноважності. Таким чином, якщо у повному складі ВККС з 16 членів, щонайменше 8 з них мають бути суддями або суддями у відставці, то при неповному складі ВККС залишається можливість ухвалювати рішення при наявності хоча б 11 членів, з яких щонайменше шестеро є суддями або суддями у відставці.

Щоб спростити процедуру формування першого складу конкурсної комісії та проведення конкурсу до ВККС, рішення дозволили ухвалювати не лише голові Вищої ради правосуддя, якого досі не обрали, але й особі, яка виконує його обов'язки.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України – постійно діючий орган у системі судоустрою України, відповідає за добір суддів по всій Україні, переведення суддів та забезпечення їх належного кваліфікаційного рівня.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен заявив у Вільнюсі, що Україні потрібно ухвалити законопроєкти щодо Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів у такому вигляді, що забезпечить прозорий відбір суддів. А також Блінкен перелічив ще 4 ключових реформ, які має впровадити українське керівництво.

Голова Верховної ради Разумков пояснював, чому Зеленський ветує закон про Вищу кваліфікаційну комісію суддів

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua