НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Рада ухвалила закон про реформування Нацради з питань теле- і радіомовлення

16:13 / 17 червня 2021

Відповідний документ у другому читанні підтримали 302 народних депутата.

Зокрема, закон передбачає, що повноваження члена Національної ради починаються з дня його призначення і тривають п’ять років. 

Так, подавати кандидатури в члени Нацради зможуть парламентські фракції та групи. Від однієї фракції може бути лише одне подання. Також подавати кандидатів за тим же принципом можуть громадські організації та творчі спілки. Голосування за таких кандидатів відбуватиметься за кожного окремо.

Своєю чергою президент України зможе створювати конкурсну комісію для відбору кандидатів до Нацради за власною квотою. Така комісія буде консультативно-дорадчим органом.

Документ запровадив перевірку кандидатів у члени Нацради, згідно з законом про “Запобігання корупції”. Така перевірка триватиме 25 днів.

Крім того, ухвалений закон забезпечує гендерну рівність у Нацраді з телебачення та радіомовлення. Зокрема, якщо кілька кандидатів отримає рівну кількість голосів, то перевагу нададуть кандидату тієї статі, представників якої менше серед чинних членів регулятора.

При цьому членом Нацради може бути особа, яка:

 1. є громадянином України та проживає в Україні не менше п’яти останніх років; 
 2. має вищу освіту, є кваліфікованим фахівцем у галузі журналістики, права, телерадіомовлення, електронних комунікацій, має стаж постійної роботи у зазначених сферах не менше п’яти років; 
 3. володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови. 

Не можуть стати членами Нацради особи, які:

 1. мають громадянство чи підданство іншої держави; 
 2. за рішенням суду визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена; 
 3. мають судимість за вчинення злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку; 
 4. за вироком суду, що набрав законної сили, позбавлені права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати відповідні посади; 
 5. на яких поширюються приписи частин третьої і четвертої статті 1 Закону України “Про очищення влади”; 
 6. є кінцевими бенефіціарними власниками, ключовими учасниками чи власниками істотної участі ліцензіатів відповідно до Закону України “Про телебачення і радіомовлення”. 

Згідно із законом, повноваження члена Нацради з питань теле- та радіомовлення можна достроково припинити у разі:

 1. подання ним заяви про звільнення за власним бажанням;
 2. припинення ним громадянства України, наявності (набуття) громадянства іншої держави або виїзду на постійне місце проживання за межі України;
 3. порушення обмежень та заборон, передбачених законом;
 4. неможливості виконувати свої обов’язки за станом здоров’я протягом чотирьох та більше місяців підряд;
 5. набрання законної сили судового рішення про визнання його недієздатним або про обмеження його цивільної дієздатності, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим;
 6. пропуску без поважних причин трьох засідань Нацради підряд упродовж 30 робочих днів;
 7. смерті;
 8. прийняття рішення про припинення повноважень члена Нацради суб’єктом призначення за результатами розгляду звіту регулятора.

Читайте також: Епоха брехні закінчиться тоді, коли ОПЗЖ розстріляють – Нардеп Потураєв. Далі у Раді сталася штовханина

Екснардепа Семенченка знову відправили в СІЗО

18:04 / 26 липня 2021

Суддя Солом'янського райсуду Києва задовольнив клопотання про заміну запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою на 60 днів.

Екснардепа Семена Семенченка взяли під варту в залі суду. Він назвав це рішення незаконним. Його захист готується до апеляції. 

24 березня в СБУ заявили про викриття в Україні воєнізованого збройного формування, до складу якого входило понад 150 осіб.

Пізніше звинуватили у створенні «ПВК» Семенченка та "агента НАБУ" Євгенія Шевченка. Як заявили в СБУ, вони організували фактично приватну військову компанію, які заборонені в Україні.

26 березня Семенченка заарештували без можливості внесення застави. Тоді Шевченко вийшов із СІЗО під заставу в 5 млн грн.

14 липня той же Солом'янський райсуд Києва змінив Семенченку запобіжний захід із триманя під вартою на домашній арешт.

Крім того, 14 травня Служба безпеки України повідомила, що розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу медведчуківського каналу "112 Україна". Підозру в теракті висунули Семенченку.