НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Президент Зеленський привітав підтримку України з боку лідерів країн G7

11:43 / 14 червня 2021

"Вдячний лідерам Великої Британії, Німеччини, Канади, Італії, США, Франції, Японії та ЄС за незмінну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та заклик до агресора відвести війська від наших східних кордонів та з Криму. Крим – це Україна", – цитує пресслужба офісу президента слова Володимира Зеленського.

У неділю, 13 червня завершився саміт лідерів країни “Великої сімки". У підсумковому комюніке пролунало звернення до московії.

Лідери G7 закликали московію знизити напруженість та діяти відповідно до її міжнародних зобов’язань, вивести російські війська і техніку, розміщені на східному кордоні України й на Кримському півострові.

Ми залишаємось твердо переконані, що росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником. Ми підтверджуємо нашу підтримку «нормандського процесу» для забезпечення виконання Мінських угод, і закликаємо росію й підтримувані нею збройні формування до конструктивної взаємодії та підтвердження прихильності перемир’я”, – зазначається і заяві, ухваленій всіма лідерами держав G7.

“Група семи” також підтвердила свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Крім того, лідери G7 закликали Україну до подальшого проведення реформ.

Як зазначається в підсумковому комюніке саміту, лідери держав “Групи семи” визначили шість пріоритетів, які ляжуть в основу їхніх спільних глобальних дій для забезпечення процвітання планети.

Перший пріоритет – зупинити пандемію і підготуватися до майбутнього, активізувавши міжнародні зусилля, щоб вакцинувати весь світ. G7 ставить за мету надати якомога більше безпечних вакцин якомога більшій кількості людей.

Загальні зобов’язання G7 з початку пандемії передбачають в цілому надання більше 2 мільярдів доз вакцини, що включає зобов’язання, взяті нами в лютому 2021 року, коли ми востаннє зустрічалися, і тут, в Карбіс-Бей, надати 1 мільярд доз протягом наступного року”, – сказано в комюніке.

Одночасно лідери G7 пообіцяли створити відповідні рамки для посилення колективної оборони від загроз глобальному здоров’ю, збільшивши і координуючи глобальні виробничі потужності на всіх континентах; поліпшивши систему раннього попередження; і підтримуючи науку задля скорочення циклу розробки безпечних та ефективних вакцин, методів лікування і тестів з 300 до 100 днів.

Другий пріоритет – пожвавлення економіки. Для його реалізації лідери G7 впроваджуватимуть плани з відновлення економіки, засновані на підтримці в розмірі 12 трильйонів доларів, виділених під час пандемії. Основна мета – сприяти економічному зростанню в майбутньому, з планами, які створюють робочі місця, інвестують в інфраструктуру, стимулюють інновації, підтримують людей.

Третій пріоритет – забезпечити майбутнє процвітання, виступаючи за більш вільну і справедливу торгівлю в рамках реформованої торговельної системи, стійкішу глобальну економіку і справедливу глобальну податкову систему.

Четвертий пріоритет – захистити планету, підтримуючи зелену революцію, яка створює робочі місця, скорочує викиди і прагне обмежити підвищення глобальної температури до 1,5 градуса.

Лідери G7 зобов’язалися досягти нульового рівня викидів не пізніше 2050 року, скоротивши вдвічі свої колективні викиди за два десятиліття до 2030 року, збільшивши і поліпшивши фінансування боротьби зі зміною клімату до 2025 року; а також зберегти або захистити не менше 30% своєї суші й океанів до 2030 року.

П’ятий пріоритет – зміцнити партнерські відносини з іншими людьми по всьому світу.

G7 обіцяє розвивати нові партнерства шляхом поетапної зміни свого підходу до інвестицій в інфраструктуру, в тому числі через ініціативу з екологічно чистого і зеленого росту. G7 прагне поглибити своє нинішнє партнерство до нової угоди з Африкою, в тому числі за рахунок збільшення підтримки з боку Міжнародного валютного фонду країнам, які найбільше потребують підтримки

Шостий пріоритет – сприймати свої цінності як міцну основу успіху в світі, який постійно змінюється.

Ми будемо використовувати силу демократії, свободи, рівності, верховенства права і поваги прав людини, щоб відповісти на найважливіші питання і подолати найсерйозніші проблеми. Ми будемо робити це таким чином, щоб цінувати особистість і просувати рівність, особливо гендерну рівність, в тому числі шляхом підтримки цілі щодо залучення 40 мільйонів дівчаток в освіту та виділення не менше 2¾ мільярда доларів на Глобальне партнерство в галузі освіти”, – йдеться в ухваленому документі.

Завтрашнє засідання РНБО відбудеться на Донеччині – Данілов

19:43 / 29 липня 2021

Про таке секретар РНБО Олексій Данілов заявив в етері "Україна 24". За його словами, розглядатимуть 8 питань. Серед них питання енергетичного сектору, питання медицини, питання води та інші.

Данілов зазначив, що подібна практика буде регулярною, аби залучати до засідань РНБО органи самоврядування.

Раніше президент Зеленський просив, аби на засіданні РНБО роглянули питання тарифів на світло. На його думку, влада має зробити все, аби ціни на електроенергію для громадян не піднімалися й назвав фейком інформацію про те що, з 1 серпня ціни на електроенергію будуть вищими.