НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Нові реалії з 2014 року. На саміті НАТО переглянуть стратегію Альянсу

14:56 / 11 червня 2021

Саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, започаткує роботу над новою стратегічною концепцією Альянсу, йдеться в матеріалах до зустрічі у верхах, передає "Інтерфакс-Україна".

Нинішня стратегічна концепція НАТО була погоджена в 2010 році і добре послужила НАТО. Проте за останнє десятиліття світ докорінно змінився. Саме тому прийшов час адаптувати НАТО до дедалі більш конкурентної і непередбачуваної обстановки в безпековій сфері", - йдеться в документах.

На зустрічі у верхах лідери країн НАТО звернуться до генерального секретаря з офіційним проханням керувати процесом розробки наступної стратегічної концепції НАТО.

Вона враховуватиме значну військову і політичну адаптацію НАТО з 2014 року і визнає нові реалії. Концепція також надасть можливість підтвердити відданість спільним цінностям і намітити спільний курс на майбутнє", - повідомляється в матеріалах.

У них зазначено, що лідери країн НАТО проводять зустріч у Брюсселі у вирішальний момент для Північноатлантичного союзу та для колективної безпеки.

В епоху геополітичної конкуренції союзники активізують свою діяльність у відповідь на виклики сьогоднішнього і завтрашнього дня. До них належать модель агресивної поведінки московії, тероризм, кібернапади й руйнівні технології, підйом Китаю і наслідки зміни клімату для безпеки", - йдеться в документах.

Жодна країна або континент не можуть впоратися з цими викликами самостійно. У більш непередбачуваному і конкурентному світі трансатлантична єдність та солідарність життєво важливі для забезпечення оборони та безпеки союзників з НАТО. Нині з'явилася унікальна можливість зміцнити зв'язок між Європою та Північною Америкою і підготувати НАТО до майбутнього. Ось чому ініціатива "НАТО-2030", спрямована на продовження адаптації Північноатлантичного союзу, займає центральне місце на зустрічі у верхах", - йдеться в матеріалах.

У рамках "НАТО-2030" союзники прагнутимуть до поглиблення політичних консультацій, зміцнення стримування та оборони, а також до підвищення стійкості. Крім того, вони вживатимуть заходів, щоб посилити технологічну перевагу НАТО, підтримати заснований на правилах міжнародний порядок, активізувати підготовку партнерів, боротися зі зміною клімату, започаткувати процес розробки наступної стратегічної концепції та інвестувати в майбутнє Північноатлантичного союзу, йдеться в матеріалах до саміту.

У тому, що стосується підтримки заснованого на правилах міжнародного порядку, такі країни, як московія та Китай, не поділяють цінностей Північноатлантичного союзу. Ці країни є на передньому краю протидії цьому порядку", - наголошується в документах.

У них зазначено, що для того, щоб "залишатися успішним та забезпечувати оборону і безпеку євроатлантичного регіону НАТО має відігравати активнішу роль у збереженні та формуванні заснованого на правилах міжнародного порядку у важливих сферах для безпеки союзників".

У рамках "НАТО-2030" союзники також ухвалять рішення щодо поглиблення відносин НАТО з країнами-однодумницями і міжнародними організаціями, ближніми і далекими, зокрема в Азійсько-Тихоокеанському регіоні", - повідомляється в матеріалах.

Читайте також: Зеленський поговорив з генсеком НАТО телефоном: про що йшлося?

Замість Мендель: у ЗМІ назвали кандидатів на прессекретаря Зеленського

21:06 / 14 червня 2021

Нині серед претендентів на посаду прессекретаря прзидента Володимира Зеленського є чотири кандидата. Про таке РБК Україна пише з посианням на джерело в офісі президента. За його словами, серед них – речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко та ведучий телеканалу "Україна 24" Сергій Нікіфоров. Інші два прізвища поки не називаються.

Співрозмовник зазначив, що остаточне рішення щодо кандидатури прессекретаря Зеленського очікується найближчим часом.