НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Справа МН17: Суд розглядає основну версію – збиття літака ракетою БУК. Що кажуть експерти?

16:57 / 8 червня 2021

Головна версія - так вона і називається в матеріалах справи - заснована на припущенні, що МН17 зазнав аварії внаслідок атаки ракетою установки «БУК». Це мобільна протиповітряна система, яка з'явилася в кінці 70-х років в СРСР, передає видання "Ґрати", яке відстежує засідання суду у Нідерландах, який розглядає справу по суті.

Суддя Хейндрік Стейнгаюс пояснював, як функціонує ракета. Ракета БУК слідує за ціллю, наводиться за допомогою радара на розраховану точку перехоплення - місце, де перетинається шлях ракети й цілі. Ракета найчастіше вибухає поруч з ціллю - на відстані 17 метрів або менше. Ракета оснащена антенами, які отримують і видають сигнали, щоб визначити місце вибуху. З моменту створення цієї системи, були розроблені різні її модефікації - і пускової установки, і ракет, і їх боєголовок. Є різниця між ракетами типу 9М38 і нового типу 9М38М1. Боєголовки - це або 9N314 або нового типу 9N314М.

Ракета ЗРК БУК під час вибуху. Скріншот трансляції судового засідання

Експерти Королівського нідерландського аерокосмічного центру (NLR), Бельгійської королівської військової академії (RMA) та російського концерну «Алмаз-Антей» оцінили ушкодження літака рейсу MH17, зафіксовані на моделі і самі уламки збитого боїнгу.

Експерти NLR прийшли до висновку, що характер пошкоджень на уламках літака можуть бути «ушкодженнями від ракети 9M38M1» з боєголовкою 9N314M. Збіг було перевірено під час польового тесту в Україні.

Експерти RMA заявили, що пошкодження фюзеляжу можна порівняти тільки з дією системи БУК і боєголовки її ракети. І інших пошкоджень, які б вказували на інші версії - середній калібр або легший ракетний комплекс, або важчий ракетний комплекс - не виявлено. До того ж на місці знайшли частини ракети БУК, в тому числі фрагменти «метелики».

Експерт «Алмаз-Антея» заявив, що якщо МН17 збили за допомогою установки БУК, то це можливо тільки в разі зіткнення його з ракетою. На це, на його думку, вказують розмір і форма зони розпилення фрагментів, розміри і типи перфорації зовнішньої частини літака. У «Алмаз-Антей» вважають, що це могла бути тільки ракета 9M38.

Також російський експерт сказав, що потрібна додаткова хімічна експертиза. Експерт RMA у відповідь сказав, що хімічний аналіз не потрібен. Досить ідентифікації, проведеної Австралійською федеральною поліцією (AFP), яка вказала на механічний процес пошкодження і специфічні форми та отвори. Крім того, колекторні пластини - унікальні частини системи ракетоносія, і також унікальні для певної ракети та її платформи.

Сьогодні, 8 червня суд запланував вивчити питання, чи був збитий рейс MH17 з ракетної установки «БУК», а також, якщо дозволить час, може приступити до другого питання - про місце запуску ракети. Слідство вважає, що ЗРК встановили в сільськогосподарському полі під Первомайським, яке контролювали терористи «ДНР».

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.