НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Медведчук міг затягувати обмін полонених - Bihus.Info

12:24 / 8 червня 2021

Наприкінці грудня 2014 року Медведчук офіційно отримав статус переговорника від України по обміну полоненими з так званими ЛДНР. Першим про це заявив один з ватажків бойовиків т.з. ДНР – Олександр Захарченко. Наступного дня у СБУ заявили, що це вони вирішили “інкорпорувати до цієї роботи Віктора Медведчука”. Версії про надання такого мандату Медведчуку СБУ притримувався у публічних заявах і Петро Порошенко. Але на “плівках”, за 10 днів до цих публічних заяв, у розмові із помічником путіна Владіславом Сурковим сам Медведчук говорить, що попросив його займатися полоненими саме тодішній президент України Порошенко, йдеться в матеріалі Bihus.Info

Офіційна роль в обміні полоненими надала Медведчуку багато привілеїв: дозвіл на регулярні прямі польоти з Києва до Москви, легалізований контакт з бойовиками, публічний статус “рятівника заручників”. Разом із тим ефективність Медведчука як переговорника у цьому процесі викликає багато питань.

По-перше, згідно з публічними даними, до моменту офіційного входження Віктора Медведчука у процес обміну, Україні вдалося повернути додому стільки ж людей, скільки й за декілька наступних років. З вересня по грудень 2014 було звільнено півтори тисячі українських громадян, до квітня 2019-го – трохи більше трьох тисяч.

По-друге, судячи з телефонних розмов, Медведчук міг заважати іншим українським учасниками процесу, а також підбурював переговорників від так званих ЛДНР проводити обміни виключно через нього. Показовим є один з діалогів між Віктором Медведчуком та відповідальною за обміни в т.зв. ЛНР Ольгою Кобцевою, в ході якого Кобцева скаржиться на спроби української сторони провести вигідний для себе обмін у форматі “7 на 1”, а Віктор Медведчук не віддавати людей і в подальшому радіє зриву цих перемовин.

У записах телефонних розмов також обговорюються і два відомих обміни – Надії Савченко та “кіборга” Андрія Гречанова (“Рахман”).

Серед записів, що опинилися в розпорядженні Bihus.Info, немає таких, які б свідчили про організацію Медведчуком самого обміну Савченко, але є декілька розмов із прессекретарем путіна Дмітрієм Пєсковим.

На них Медведчук жаліється, що його в день обміну Савченко не показали у новинах поруч із Путіним. Савченко була засуджена в Росії за нібито вбивство на Донбасі кількох росіян. Льотчиця не захотіла просити помилування і тоді за неї у путіна попросили вдови нібито вбитих нею чоловіків. Ідея задіяти в цій історії вдов, за словами путіна, належала саме Медведчуку. В день обміну Савченко путін провів зустріч із цими жінками, на ній був присутній Медведчук, про це повідомляли в російських новинах, але на відео, що тиражувалося в новинах, Медведчука обрізали з кадру (наприклад, ось це відео).

Декілька разів Медведчук жаліється Пєскову і просить знайти відео, де його видно, а в наступних випусках новин показати. За словами Медведчука це “найважливіший момент, для чого ж цей город городився”.

Що ж до Гречанова, то, відповідно до записів, його визволенням від початку Медведчук не займався. “Рахман” потрапив у полон у липні 2015 року і вже у серпні спроби витягти його почав Олексій Мочанов (товариш Гречанова і на той момент – радник міністра оборони). За словами Мочанова, бойовики були готові віддати Гречанова в обмін на взятого в полон українськими військовими російського кадрового офіцера Старкова. Але тоді українська сторона заявила Мочанову, що Старков повинен пройти через суд. Відтак, обмін затягувався.

Віктор Медведчук, судячи із записів, ще в середині вересня взагалі не знав де саме знаходиться Гречанов і при цьому відмовляється від пропозицій бойовиків обміняти його на вже згаданого Старкова. При цьому вже наприкінці листопада, в розмовах з “міністром оборони” т.зв. ДНР Володимиром Кононовим, різко починає називати цей обмін надважливим, наголошує на своїй активній участі в його підготовці, на домовленостях “перших осіб двох держав”, а також вимагає не віддавати “Рахмана” Мочанову, який весь цей час займався процесом.

В цих діалогах показовими є декілька моментів. Перший – Віктор Медведчук на записах акцентує увагу на створенні прецеденту, адже російський майор Старков на той момент вже був засуджений в Україні, але помилуваний Петром Порошенком. Таке помилування, за словами Медведчука, і є прецедентом, адже це перше помилування безпосереднього учасника війни, яке може використовуватися в подальшому.

Другий – записи свідчать про те, що Віктор Медведчук на вимогу української сторони зупиняє вже домовлений обмін Гречанова і Старкова через нібито витік про нього інформації і ситуацію з Мочановим. В результаті, Гречанов ще дві доби провів у полоні. Процес пройшов таємно і перші камери зустріли Гречанова вже у аеропорту “Бориспіль”, куди його доставили одразу після обміну. Там він чекав прильоту Петра Порошенка з Франції. Під час зустрічі “Рахману” на камери дали можливість подзвонити рідним, а Петро Порошенко заявив, що фінальне рішення про його обмін приймалося у Франції, після того як він нібито попросив лідерів європейських країн натиснути на владіміра путіна. 

Цікаво, що, як свідчать записи, домовляючись про обмін ще на 28 листопада Віктор Медведчук передавав бойовикам, що бажаний час для української сторони – не пізніше обіду, але ті наполягли на вечорі. Президент Порошенко 29 листопада мав бути вже у Франції, де, як він заявив пізніше, переймався долею “Рахмана”. В такому випадку він не міг би публічно зустріти українського військовослужбовця в разі успішного обміну ввечері 28-го. В результаті обмін саме в цей день і було скасовано. 

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.