НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

"Безжально тиснув та вмовляв": CNN повідомило про аудіозапис розмови адвоката Трампа з Єрмаком

11:56 / 8 червня 2021

Американський телеканал CNN повідомив, що отримав ексклюзивний аудіозапис телефонних розмов адвоката Дональда Трампа Руді Джуліані із колишнім спецпредставником Держдепартаменту США в Україні Куртом Волкером та головою Офісу президента України Андрієм Єрмаком, на той час помічником Володимира Зеленського.

Як стверджує CNN, у тій розмові Джуліані "безжально тиснув й вмовляв український уряд розслідувати необґрунтовані змови проти тодішнього кандидата Джо Байдена". Дзвінок передував "сумнозвісній розмові" Трампа із Зеленським, згодом обидві розмови стали центральною частиною першого імпічменту Трампа, коли його звинуватили у тому, що він просив допомоги України у дискредитації Байдена для своєї передвиборчої кампанії.

Під час приблизно 40-хвилинної розмови Джуліані неодноразово говорив Єрмаку, що Зеленський повинен публічно оголосити про розслідування ймовірної корупції Байдена в Україні й заявити про те, що Україна втрутилася у вибори 2016 року, щоб нашкодити Трампу. Видання CNN наголошує, що твердження Джуліані не відповідають дійсності.

Все, що нам потрібно від президента (Зеленського — ред.) це сказати: я поставлю чесного прокурора, він проведе розслідування і відкопає докази, які нині існують, і чи є інші докази причетності до виборів 2016 року, а потім справа про Байдена має бути припинена. Хтось в Україні повинен поставитися до цього серйозно", — казав Джуліані.

Видання стверджує, що Джуліані "агресивно вмовляв українців виконати наказ Трампа". Нині ведеться кримінальне розслідування щодо Джуліані та його угод з Україною, зокрема щодо того, чи порушував він закони про лобіювання, координуючи свої дії з колишніми офіційними особами, які надали йому компромат на Байдена. Федеральне розслідування посилилося, коли в кінці квітня ФБР провело обшук в будинку та офісі Джуліані. "Неясно, чи є дзвінок Єрмаку частиною розслідування. Джуліані заперечує всі правопорушення", — пише CNN.

Часткова стенограма телефонної розмови Джуліані-Єрмак була вперше опублікована BuzzFeed News у квітні, а журнал Time першим опублікував деякі ключові витяги з розмови в лютому. Судячи з аудіозапису, Джуліані знову і знову наполягав на розслідуванні. 

Джуліані навіть сказав, що дипломатичні відносини між США і Україною покращаться, якщо Зеленський запустить розслідування. Під час розмови Джуліані та Волкер припустили, що публічне оголошення може розчистити шлях для такого бажаного візиту Зеленського в США або для особистих зустрічей з Джуліані", — повідомило CNN.

В аудіозаписі Джуліані сказав, що "це дійсно добре б очистило повітря" і "це може бути добре для набагато кращих відносин". Джуліані не відповів на прохання CNN прокоментувати аудіозапис. Раніше він заявляв, що "не зробив нічого поганого в Україні" та просто переслідував інтереси свого клієнта — Дональда Трампа. Джуліані також засудив імпічмент Трампа у справі України та сказав, що поведінка Трампа було конституційною і належною.

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.