НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Засідання РНБО: Що розглянули

17:26 / 4 червня 2021

Брифінг секретар РНБО Олексій Данілов розпочав з питань, які розглядалися в таємному режимі. 

Перше питання стосувалося ситауції біля адмінмежі з окупованим Кримом, а також в Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Донецькій областях. За його слвоами, йдеться про доручення президента відпрацювати додаткові дії із забезпечення безпеки на цих територіях. 

Друге питання порядку денного – невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до НАТО. Рішення щодо цьог питання ухвалювалися одноголосно, додав Данілов.

Третє питання про звіт щодо результатів проведення огляду та дрежавної системи щодо бротьби з тероризмом. 

Крім цього, на засіданні РНБО обговорили розвиток авіабудівельної галузі в Україні. РНБО, зокрема, ухвалила рішення про розвиток авіабудівельної галузі у найближчі п'ять років. 

Ще одне питання стосувалося стану якості води в Україні. Зеленський був незадоволений підготовкою цього питання, тому розгляд перенесли. Його розглянуть на наступному засіданні РНБО.

"Мова йде про те, що ми повинні знати, яку ми вживаємо воду, та розуміти, куди після використання відправляється вода", - пояснив Данілов.

Також секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що з держанвних дач висляють 20 людей і оголосив список. Вони – у процесі залишення своїх будівель у Конча Заспі та Пущі водиці.

 1. Панасюк Олена Вікторівна 
 2. Зубко Людмила Миколаївна 
 3. Івченко Віктор Анатолійович 
 4. Матвієнко Ольга Василівна 
 5. Піскун Святослав Михайлович 
 6. Юрчик Сергій Володимирович 
 7. Гаврилюк Лідія Михалівна 
 8. Васюник Іван Васильович 
 9. Лавринович Олександр Володимирович 
 10. Череп Валерій Іванович 
 11. Гайсинський Юрій Олександрович 
 12. Табачник Дмитро Володимирович 
 13. Петренко Микола Миколайович 
 14. Макар'ян Давид Борисович 
 15. Макар'ян Борис Петрович 
 16. Папіш Ілля Йосипович 
 17. Ільїн Олександр Ігоревич 
 18. Богатирьова Раїса Василівна 
 19. Семиноженко Володимир Петрович 
 20. Тополов Віктор Семенович

Крім того, обговрювався президентський законопроєк про олігархів. 

"Президент вимагає, щоб законопроєкт про олігархів був прийнятий якомога скоріше. Закон про олігархів - це первинна частина низки законодавчих актів... Через два тижні ви побачите наступні законопроєкти у цій площині", – розровів Данілов.

Секретар РНБО Олексій Данілов також повідомив, що буде перевірка громадян україни, які потрапили під санкції США.

Наразі під санкціями США знаходяться 134 громадяни України. Ми доручили СБУ, Кабміну, Службі зовнішньої розвідки по кожному з них перевірити усю інформацію, на підставі чого вони отримали санкції від США для ухвалення відповідних рішень за необхідності на наступних засіданнях РНБО", – повідомив Олексій Данілов.

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.