НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00 Кому заважає мова? // Закон про олігархів. Хто перший на черзі?

15:57 / 3 червня 2021

Кому заважає мова?

Верховна рада вкотре намагалася відтермінувати імплементацію норм Закону "Про функціонування української мови, як державної". Цього разу йшлося про вимогу, яка набуває чинності з 16 липня 2021 року, відповідно до неї усі фільми і серіали, вироблені в Україні, мають демонструватися українською мовою. Депутати від "Слуги народу" подали до Верховної ради законопроекти, які мали би цю норма відтермінувати. Повернутися вона мала через два місяці після дня скасування карантину, який запровадив уряд через епідемію коронавірусу, тобто без чіткої дати. 

Мотивували автори законопроекту (Микита Потураєв та Євгенія Кравчук) це тим, що через карантинні обмеження телевізійний ринок постраждав – зменшилися обсяги реклами, через дистанційну роботу процес виготовлення контенту уповільнився, а деякі процеси призупинилися. 

Як не дивно, відповідні зміни підтримали великі медіахолдинги та продакшен студії. Йдеться про 1+1 медіа", StarLightMedia, "Медіа Група Україна" та Inter Media Group, а також Асоціація «Українська кіно-асоціація», Індустріальний телевізійний комітет, ТОВ «Еф Фільмз» ТОВ «Про-ТВ продакшн», ТОВ «Стар медіа», ТОВ «Українська продакшн студія» (УПС), ТОВ «Файнл КАТ медіа», Art Forms Production Filmstream, Ivory Films та Mamas Film Production. 

А от Національна спілка кіноматографістів України зробила зовсім інше звернення: 

Спроба зірвати вступ у дію з 16 липня норми закону про демонстрування фільмів українською мовою є актом підтримки російської гібридної агресії проти України. Намагання виправдати цю спробу коронавірусом не витримує жодної критики, це просто кумедно. Так само, які твердження, що телеканалам не вистачає українськомовних фільмів для заповнення ефіру. Це мізерно, нікчемно та підло, ми усі знаємо, що це неправда. Щоб виконати закон, достатньо озвучити українською мовою хоча б ті фільми, які згадані депутати й олігархічна телеіндустрія збиралися нав’язувати російською. Для мільярдерів-власників цих телеканалів витрати на таке озвучення – копійки.

заява Національної спілки кіноматографістів України

У той же час офіс Уповноваженого із захисту державної мови провів моніторинг дотримання мовних квот серед телевізійних каналів. Моніторили «ICTV», «1+1», «Інтер» та «Україна». Зафіксували порушення на трьох з них. Тривалість передач, фільмів, виконаних державною мовою у загальному тижневому обсязі мовлення телеканалу «Україна» становить 69,9%, «1+1» – 70,9%; «Інтер» – 72,9%. Відповідно ж до Закону, така частка на загальнонаціональних каналах повинна становити не менше як 75%.  Тепер мовний омбуцмен звертається до Національнох ради з питань телебачення та радіомовлення щодо вжиття відповідних заходів. 

Тож кому і чому заважає українська мова? Говоримо з директором Інституту укранської мови НАН України Павлом Гриценком та громадським діячем Святославом Літинським.

Закон про олігархів. Хто перший на черзі?

На сайті Верховної ради опублікували проект закону "про олігархів". Ним визначається коло осіб, які можуть підпадати під це визначення, а також яким чином відповідні особи можуть потрапити до "реєстру олігархів". Ключова роль у процесі ідентифікації осіб, яких можуть вважати олігархами відводиться РНБО. 

Закон поданий президентом та визначений невідкладним. 

В офісі президента повідомили, що законопроект не порушує прав і свобод, а лише визначає коло осіб і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади.

Разом з тим голова Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що законопроект містить конфлікт інтересів. На його думку, оскільки ключова роль в процесі належить РНБО не факт, що ніхто з членів радбезу не афільований з олігархами. 

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua