НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Таємниці Української Незалежності: що насправді відбулося 24 серпня 1991 р. / АНОНС гучної прем'єри

18:50 / 8 червня 2021

У сучасному інформаційному світі фейків, дезінформації та "зручної правди" багатьом українцям складно розібратися, що насправді відбулося у 1991 році? Якою ціною далась нам Незалежність? Хто є її справжніми "батьками"? 

Новий мультимедійний проєкт UMN присвячений 30-річчю проголошення Акту державної Незалежності України. Проєкт покликаний нагадати історичні закономірності, політичні, економічні й історичні чинники та "випадковості" розпаду Радянського Союзу, який радикально змінив геополітичну ситуацію на Євразійському субконтиненті, а також з’ясувати справжні імена авторів Акту проголошення Незалежності. 

Автори ідеї проєкту – Заслужені журналісти України – перша американська журналістка в УРСР/Україні Марта Коломиєць ("The Ukrainian Weekly", "Свобода" ) та доктор історичних наук Данило Яневський, один з кількох журналістів, присутніх на історичному засіданні Верховної Ради 24 серпня 1991 р. (науковий керівник та продюсер проєкту).

"Таємниці Української Незалежності" – це зібрання унікальних відео- та фото- документів, споминів безпосередніх учасників й свідків подій: депутатів Верховної Ради УРСР/України, урядовців, політиків, громадських діячів та журналістів, а також матеріалів українських та закордонних засобів масової інформації.

Проєкт передбачає зйомку документального фільму-розслідування, який готує відомий український режисер Володимир Тихий (кінооб'єднання Вавилон'13), монографії, авторства доктора політичних наук, професора Олександра Бойка (Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя) та сайту http://24081991.com.ua (в розробці).

Глядачі фільму побачать історичні події очима Віталія Гордієнка, 22-річного блогера, автора YouTube-каналу "Загін кіноманів", актора академічного Театру Лесі Українки у Львові.

Прем'єра проєкту: 24 серпня 2021 р. на YouTube-каналах UMN та Skrypin.ua.

Партнери проєкту: Український національний музей Чикаго, Український музей-архів у Клівленді.  

Проєкт підтримано фондом "Відродження".

Також ГО ЮМН збирає донейти на його реалізацію: UA383052990000026005036219829 (ПриватБанк) 

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.