НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Ізраїль почав антитерористичну операцію "Страж стін" й призиває резервістів

11:57 / 11 травня 2021

Скільки часу триватиме ця операція, невідомо. Невідомо і те, чи буде вона проводитися виключно в Газі або її географія розшириться. За багатьма ознаками можна говорити про те, що ХАМАС спровокував початок "третьої інтифади", передає newsru.co.il.

Про проведення операції "Страж стін" ЦАХАЛ оголосив через п'ять годин після того, як терористична організація ХАМАС в Газі заявила про початок операції "Меч Аль-Кудса" ( "Єрусалимський меч"), метою якої є "перемога в священному Аль-Кудсі" (Єрусалимі).

Нагадаємо, що попередня масштабна антитерористична операція в Газі ("Незламна скеля") проводилася ЦАХАЛом влітку 2014 року. 

Із сектору Гази за останні 18 годин по Ізраїлю було випущено 300 ракет, передає Армія оборони Ізраїлю.

ЦАХАЛ заявляє, що з вечора 10 травня у відповідь були атаковані понад 130 об'єктів терористів в секторі й ліквідовано 15 бойовиків.

Були задіяні бойові літаки, вертольоти, танки і артилерія ЦАХАЛа.

Міністр внутрішньої безпеки Амір Охана оголосив про призов восьми рот резервістів прикордонної поліції МАГАВ для надання допомоги поліції в боротьбі з заворушеннями в країні.

Україна засудила спалах насильства в Єрусалимі та секторі Гази

Засуджуємо загострення ситуації в Східному Єрусалимі, Секторі Газа та Західному березі, яке призвело до людських жертв. Ракетні обстріли території Ізраїлю мають негайно припинитися", – заявили в МЗС України.

Міністерство охорони здоров'я Гази заявляє, що 10-11 травня внаслідок ізраїльських ударів по цілях у секторі загинули щонайменше 24 місцевих жителів, в тому числі дев'ять неповнолітніх, близько 100 людей отримали поранення.

Читайте також: Бойовики ХАМАС обстрілюють Ізраїль: ЦАХАЛ відповідає, "Залізний купол" перехоплює ракети

10 травня, коли Ізраїль святкував День Єрусалиму – річницю взяття під контроль Східного Єрусалима в перебігу арабсько-ізраїльської війни 1967 року, – екстремістське угруповання ХАМАС випустило в бік Єрусалиму сім ракет.

Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

13:23 / 20 червня 2021

Німецька вакцина CVnCoV, якої ЄС замовив 400 млн доз, не пройшла клінічних досліджень. Доведено лише 47% ефективності. Тестування проводили на нових штамах коронавірусу. Про це йдеться у пресрелізі дослідження першого покоління кандидата на вакцину COVVAC від компанії CureVac, передає Український тиждень.

Ефективність вакцини склала 47% в попередженні симптоматичного COVID-19 будь-якої тяжкості, що не дотягує по критерію ВООЗ в 50%. Оцінили на проміжному аналізі щонайменше 13 варіантів вірусу, що циркулюють у регіонах, з яких було набрано добровольців. Їх набирали з 10 країн Латинської Америки та Європи (Нідерланди, Німеччина, Бельгія, Іспанія, Мексика, Домініканська Республіка, панама, Колумбія, Перу та Аргентина).

Серед 40 тисяч волонтерів, які брали участь у третій фазі клінічних досліджень, зафіксували 474  випадки COVID-19. З них у 134 випадках вірус виявлено після введення другої дози вакцини. 

Загалом, за цей проміжний аналіз було оцінено 134 випадки захворювання на COVID-19. З цих випадків 124 були послідовно визначені, щоб виявити варіант, що викликає інфекцію. Результат підтверджує, що оригінальний вірус SARS-CoV-2 був пов’язаний лише з одним випадком. Більше половини випадків (57%) були спричинені варіантами занепокоєння.

Відповідно до проміжних результатів дослідження, її ефективність вища для молодших учасників, чого не можна сказати про вікову групу 60 років і старше. Перевагою вакцини мала бути температура зберігання протягом щонайменше трьох місяців за стандартндартної температури холодильника +5° та до 24 годин при кімнатній температурі перед її використанням. Це проти -70...-80 градусів для вакцини Pfizer.

Кандидат на вакцину, обраний для першої клінічної розробки, CVnCoV, - це оптимізована нехімічно модифікована мРНК, що кодує S-білок коронавірусу, яким той приєднується до рецепторів у клітинах. За схожим принципом створювались вакцини від Moderna, Pfizer/BioNtech. В пресрелізі заявляють, що дослідження дійде до остаточного аналізу протягом найближчих кількох тижнів.

Станом на сьогодні у ЄС дозволено використовувати 4 вакцини проти COVID-19 за  рекомендаціями Європейського агентства з лікарських засобів. Це вакцини від компаній BioNTech та Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson & Johnson (від компанії Janssen Pharmaceutica NV).

Нагадаємо, що 19 листопада 2020 року набув чинності контракт, узгоджений від імені держав-членів ЄС між CureVac та Європейською Комісією. За успішних результатів ефективності вакцини, контракт передбачав первинну покупку 225 мільйонів доз для держав-членів ЄС та наступну закупівлю у 180 мільйонів доз.

CureVac - німецька компанія, що підписала угоду про позику на суму 75 млн євро з Європейським інвестиційним банком у липні 2020 р. на розробку та масштабне виробництво вакцин. Почала розробку кандидатів у вакцини у січні 2020 року. Клінічні випробування першої та другої фаз вакцини CVnCoV почали проводити у червні та вересні 2020 року. Проміжні дані першої фази загалом показали позитивні результати, зокрема CVnCoV добре переноситься у всіх випробуваних дозах та спонукає організм виробляти велику кількість нейтралізуючих антитіл.

Все про вакцинацію в Україні було в нещодавньому етері UMN. Розбиратися допомагав Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, імунолог.