НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Ринок землі: Зеленський увів у дію рішення РНБО про підтримку децентралізації влади

16:05 / 29 квітня 2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ, яким увів у дію рішення РНБО "Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади".

Рішення було ухвалено "З метою гарантування сталого розвитку держави, громадянського суспільства та національної економіки, забезпечення зростання рівня та якості життя населення як одного з фундаментальних національних інтересів України".

Передбачається, що

Кабінет міністрів має

1) забезпечити з 1 липня 2021 року використання в роботі центральних органів виконавчої влади Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад;

2) ужити заходів щодо створення з 1 січня 2022 року Міністерством розвитку громад та територій України та Державною службою статистики України інформаційно-аналітичної системи моніторингу статистичних та адміністративних показників територіальних громад з урахуванням сучасних потреб реформування місцевого самоврядування;

3) розробити та подати у тримісячний строк на розгляд Верховної Ради України зміни до законодавчих актів щодо зарахування частини податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів за місцем реєстрації місця проживання фізичної особи – платника податку.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру має:

1) разом із місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування завершити процес передачі в установленому порядку сформованим територіальним громадам земельних ділянок, належних розформованим територіальним громадам та розташованих на території відповідних сформованих територіальних громад;

2) провести облік земель, що перебувають у власності територіальних громад, їх нормативної грошової оцінки з метою подальшого внесення даних до автоматизованої системи Державного земельного кадастру;

3) разом із Міністерством розвитку громад та територій України і Міністерством цифрової трансформації України у тримісячний строк здійснити необхідні заходи щодо створення Державного адресного реєстру як набору базових даних національної інфраструктури геопросторових даних, визначених Законом України "Про національну інфраструктуру геопросторових даних";

4) разом із Державним космічним агентством України, Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою геології та надр України, Службою безпеки України забезпечити у тримісячний строк впровадження комплексної системи моніторингу землекористування та користування іншими природними ресурсами методом дистанційного зондування землі.

Міністрерство розвитку громад та територій України та місцеві державні адміністрації у 2021 рокі мають перевірити відповідність вимогам законодавства містобудівної документації. Після такої перевірки мають бути вжиті заходи регулюванняю 

Міністерство фінансів України, Міністерство розвитку громад та територій України разом із місцевими державними адміністраціями до 1 липня 2021 року:

1) розробити та затвердити методику оцінки рівня спроможності територіальних громад, яка базуватиметься на основі показників фінансової спроможності, у тому числі отриманих з державного бюджету дотацій та субвенцій, нормативно-правові акти щодо дотримання єдиного підходу до системи горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій, а також щодо інформаційної взаємодії з новоутвореними місцевими фінансовими органами територіальних громад;

2) забезпечити проведення аудиту фінансових ресурсів територіальних громад із подальшим інформуванням громадськості.

Міністерство розвитку громад та територій України разом із Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою геології та надр України, Державна податкова службаУкраїни, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Міністерство юстиції України та місцеві державні адміністрації мають забезпечити проведення інвентаризації водних об'єктів, лісових ресурсів, об'єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад.

Нагадаємо, з 1 липня 2020 року в Україні має запрацювати ринок землі. Відповідне рішення Верховна рада Укрїни ухвалили 31 березня 2020 року.

28 квітня 2021 року депутати проголосували законопрект,  де унормовується передача земель державної власності за межами населених пунктів у комунальну. Вийняток – землі необхідні державі для виконання її функцій.  Окремі положення документу спрямовані на полегшення доступу іноземців, осіб без громадянства або іноземних юридичних осіб до придбання у власність земельних ділянок.

Наразі законодавці розглядають ще один "земельний" законопроект. Ним передбачено дозвіл продажу землі на електронних аукціонах. До другого читання народні депутати подали 776 поправок. 

Ізраїльські військові розбомбили третю з найвищих споруд у секторі Газа, вежу Аль Шорук

23:39 / 12 травня 2021

Я добре знаю цю будівлю, бо в ній розташовані офіси провідних місцевих та іноземних медіа. ЦАХАЛ (Сили оборони Ізраїлю) попередили охорону Аль Шорук про те, що споруду буде знищено, і нанесли кілька ударів в якості попередження. Тобто, дали час на те, щоби з Аль Шорук встигли вивести людей. Такі попереджувальні удари в Газі називають «тук-тук у стелю», їх завдають ракетами без боєзарядів. А потім бомблять по-справжньому. Чи залишився хтось у вежі, перевіряємо", – передає журналіст Андрій Цаплієнко у Телеграм.

Преслужба Армії оборони Ізраїлю повідомляє, що в цьому будинку базувалися служби військової розвідки ХАМАС та інфраструктура для передачі тактико-військової інформації.