НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Центр протидії дезінформації розпочав роботу - подробиці

10:42 / 7 квітня 2021

"Україна перебуває в епіцентрі гібридної війни та дезінформації", а тому повинна дбати про інформаційну безпеку країни. Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час під час онлайн-представлення керівниці Центру протидії дезінформації (ЦПД) Поліни Лисенко, повідомляє UMN з посиланням на "Радіо Свобода". 

Єрмак зауважив, що Центр створено на базі РНБО і наразі розташований у будівлі Офісу Президента. Керівник ОПУ також висловив сподівання, що у майбутньому центр отримає окрему будівлю.  

За словами очільника ОПУ, Центр у своїй роботі буде об'єднувати відповідні державні установи, які стосуються інформсфери, а також спеціальні органи, органи розвідки та нацбезпеки.

Як повідомила сама Поліна Лисенко, Центр протидії дезінформації охоплюватиме такі сфери як воєнний напрям, боротьба зі злочинністю та корупцією, зовнішня та внутрішня політика, економіка, інфраструктура, екологія, охорона здоров’я, соціальна сфера, науково-технологічний напрям. За її словами, основна увага буде зосереджена на протидії поширенню неправдивої інформації в Інтернеті та фейків у медіа. Центр не матиме каральних функцій за дезінформацію, але зможе вносити подання на РНБО щодо певних порушень,- запевнила керівниця ЦПД.

Лисенко стверджує, що штатний розклад уже є і незабаром ЦПД оголосить про початок конкурсів із набору співробітників. 

Окрім того,  Лисенко пояснила, що Центр протидії дезінформації як структурний підрозділ при РНБО відрізнятиметься від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики на чолі з Любов’ю Цибульською.  "У нас абсолютно різна юрисдикція, пересікається, але мало", – сказала Лисенко, додавши, що вже домовилася про зустріч із Цибульською щодо співпраці.

Раніше UMN повідомляла, що 11 березня 2021 року Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення про створення Центру протидії дезінформації. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, до роботи центру залучатимуть працівників розвідспільноти, відповідних міністерств та відомств.

Британські журналісти показали військовий табір московитів поблизу кордону з Україною

22:22 / 12 квітня 2021
Ілюстративне фото: novynarnia.com

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Україною, а саме – у Воронезькій області (РФ), польовий табір російських військ. Війська зосереджені поблизу Харківської та Луганської областей. Про це йдеться у матеріалі CIT, пише 5.ua.

Як зазначають розслідувачі, вони вивчили відео в соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.

Так, війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежу, що приблизно у 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, імовірно, війська зосереджуються неподалік від Острогожська, що в 150 км від кордону з Україною.

Значна частина техніки приписана до Центрального військового округу, що не межує з Україною, і щоб дістатися Воронежу, техніка подолала сотні і тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях "Маслівка" та "Трисвятська" в районі Воронежу.

На відео і фото місцевих розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, там є польовий госпіталь зі знаками медичної служби і кухня. Як вважають у CIT, це є ознаками того, що там буде одне з місць, куди стягуватимуть війська.

Польовий госпіталь московських військ. Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org

Крім того, журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку в Воронезькій області.

Як повідомляла UMN,  з'явилися нові дані української розвідки: росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною та на тимчасово окуповані рф українські території. 

Також у Головному управлінні розвідки (ГУР) не виключають спробу просування російських окупаційних військ углиб території України.