НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00: В Україні третя хвиля спалаху COVID-19 // Starship Маска приземлився, але ненадовго

15:43 / 4 березня 2021

Третя хвиля COVID

В Україні можуть запровадити новий локдаун. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції щодо річниці роботи уряду. Він також підтвердив, що почалася третя хвиля захворюваності на COVID-19.

Разом з тим, Україна продовжує кампанію з вакцинації. Станом на 4 березня вакцинувалося 9 568 (це перша доза вакцини). Голова комітету ВР з питань здоров'я нації повідомив, що ускладнення після вакцинації виявили у 126 осіб. Це 1% від загальної кількості вакцинованих. Один випадок визначили, як складний та госпіталізували пацієнта. 

Про локдаун та вакцинацію говоримо з фахівцем із питань громадського здоров'я Володимиром Курпітою.

Starship Маска приземлився, але ненадовго

Десятий випробувальний зразок космічного корабля Starship здійснив посадку, але згодом вибухнув.

У рамкаж випробувань Starship SN10 успішно стартував з полігона Бока-Чика, вийшов на висоту 10 км з відхиленням, аеродинамічним гальмуванням, повторним запуском двигуна для повернення у вертикальне положення та м'якою вертикальною посадкою. Та згодом в основі корабля почалася пожежа, її газасили, а через кілька хвилин Starship вибухнув. 

Одинадцятий випробувальний зразок вже побудовани і чекає своєї черги. 

А от перший орбітальний політ Starship заплановано на кінець 2021 року. 

Нагадаємо, що корабель розроблений SpaceX для перевезення астронавтів та 100 тонн вантажу для майбутніх місій на Місяць та Марс. Крім того, стартовий майданчик біля містечка Бока-Чика Ілон Маск планує переіменувати на Starbase, та збудувати поруч місто. 

фото SpaceX

Справедливість від ОП

А Офіс президента тим часом збирає комісію, яка буде аналізувати вироки судів щодо громадських діячів та ветеранів. 

Британські журналісти показали військовий табір московитів поблизу кордону з Україною

22:22 / 12 квітня 2021
Ілюстративне фото: novynarnia.com

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Україною, а саме – у Воронезькій області (РФ), польовий табір російських військ. Війська зосереджені поблизу Харківської та Луганської областей. Про це йдеться у матеріалі CIT, пише 5.ua.

Як зазначають розслідувачі, вони вивчили відео в соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.

Так, війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежу, що приблизно у 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, імовірно, війська зосереджуються неподалік від Острогожська, що в 150 км від кордону з Україною.

Значна частина техніки приписана до Центрального військового округу, що не межує з Україною, і щоб дістатися Воронежу, техніка подолала сотні і тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях "Маслівка" та "Трисвятська" в районі Воронежу.

На відео і фото місцевих розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, там є польовий госпіталь зі знаками медичної служби і кухня. Як вважають у CIT, це є ознаками того, що там буде одне з місць, куди стягуватимуть війська.

Польовий госпіталь московських військ. Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org

Крім того, журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку в Воронезькій області.

Як повідомляла UMN,  з'явилися нові дані української розвідки: росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною та на тимчасово окуповані рф українські території. 

Також у Головному управлінні розвідки (ГУР) не виключають спробу просування російських окупаційних військ углиб території України.