НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Які можливі побічні ефекти від COVID-вакцин

17:44 / 3 березня 2021

За даними опитування, яке провела Міжнародна асоціація Gallup, 65% українців готові зробити щеплення новою вакциною від коронавірусу, а 30% не згодні це зробити. В Україні завжди були сильні антивакцинальні настрої, і це стосувалося щеплень від таких звичних захворювань, як грип, кір, дифтерія. Вакцини від нового вірусу COVID-19, незважаючи на схвалення Всесвітньої організації охорони здоров'я, теж лякають українців, насамперед можливими побічними ефектами. «Слово і діло» розібралося, яких побічних реакцій можна чекати від різних COVID-вакцин.

В Україні вакцинація стартувала 24 лютого, поки населення прищеплюють препаратом AstraZeneca, який за ліцензією виготовляють в Індії (торгова назва Covishield).

Голова МОЗ Максим Степанов після того, як вакцинувався сам, розповів про можливі побічні ефекти від Covishield.

Під час кожної вакцинації у частини людей можуть бути побічні ефекти – це підвищена температура, невелике підвищення тиску, почервоніння шкіри безпосередньо в місці вакцинації. Але якщо порівняти користь і ризик, то користь незрівнянно вище

Максим Степанов, міністр охорони здоров'я

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко, крім перерахованих реакцій, назвав ще можливу появу папул в місці ін'єкції (ущільнення, які утворюються в місці уколу).

Велика Британія також буде закуповувати Covishield. Британське Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних виробів називає такі можливі побічні ефекти від вакцини: підвищення температури, нудота, висип, почервоніння шкіри, головний біль, біль у м'язах, лихоманка, діарея, біль у місці ін'єкції і поява папул.

Можливі побічні ефекти також після введення вакцини Pfizer-BioNTech, яку скоро розраховує отримати Україна. Адміністрація продовольства і медикаментів США серед можливих побічних ефектів після вакцинації Pfizer називає головний біль, лихоманку, біль в м'язах і в місці ін'єкції.

Норвезьке агентство з ліків попереджає тільки про три можливі реакції: нудоту, головний біль та лихоманку. У Нідерландського центру побічних реакцій такий список: висип, головний біль, лихоманка і біль в місці ін'єкції.

Массачусетський технологічний інститут США попереджає, що після вакцинації Pfizer може підвищитися температура, з'явитися нудота, головний біль і біль у м'язах. Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю після введення перших доз вакцини заявило про такі побічні ефекти: нудота, почервоніння шкіри, головний біль, лихоманка.

У США також використовують вакцину компанії Moderna. Массачусетський технологічний інститут попереджає про можливе підвищення температури, головний біль і біль в м'язах після вакцинації.

Гарвардська медична школа попереджає про схожі побічні ефекти після використання Pfizer, AstraZeneca і Moderna: нудота, почервоніння шкіри, головний біль і лихоманка.

Держсекретар США обговорив з генсеком НАТО російські війська біля кордону України

21:00 / 12 квітня 2021

Державний секретар Антоні Дж. Блінкен розмовляв сьогодні з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом перед його поїздкою до Брюсселя, Бельгія. Секретар Блінкен та генеральний секретар Столтенберг обговорили низку питань, включаючи негайну необхідність припинення росією агресивного військового накопичення вздовж кордонів України та окупованого Криму

йдеться у повідомленні пресслужби Держдепу США

Як повідомляє UMN.UA з посиланням на Держдеп США, Блінкен та Столтенберг також обговорили перспективи просування миру в Афганістані, а також плани майбутнього Саміту НАТО.