НОВИНИ
Ділянка в Криму. НАЗК направило до суду протоколи щодо Тупицького

Голова НАЗК Олександр Новіков направив до Голосіївського районного суду міста Києва два протоколи про адміністративне правопорушення Олександра Тупицього, голови Конституційного суду. Нині він указом президента відсторонений від виконання обов'язків.
Ще 1 жовтня 2020 року — майже за місяць до ухвалення відомого рішення КСУ — НАЗК направило Олександру Тупицькому запит із проханням пояснити, чому він не вказав у декларації свою ділянку в Криму, отриману ним за законодавством держави-окупанта. За таке порушення НАЗК мало вручити судді адмінпротокол. 27 жовтня суддя проголосував за рішення, у якому зокрема визнавалося неконституційним право НАЗК складати адмінпротоколи. Отже, Олександр Тупицький вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів. Тепер, коли Верховна Рада відновила згадане право НАЗК, ми мусимо скласти 2 адмінпротоколи щодо Тупицького — щодо умисного незазначення ділянки в декларації та щодо конфлікту інтересів.
Пресслужба НАЗК також повідомляє, що під час повної перевірки декларації НАЗК виявило, що у Єдиному реєстрі довіреностей наявна довіреність, якою 4 листопада 2018 року Олександр Тупицький уповноважив певну особу бути його представником як власника щодо декількох об’єктів. Серед них — земельна ділянка, розташована в АР Крим.
Відомості про цю земельну ділянку відсутні в Державному земельному кадастрі України.
Водночас із документу «Выписка из Единого государственного реестра недвижимости о переходе прав на объект недвижимости», виданого Федеральною службою державної реєстрації, кадастру й картографії РФ слідує, що 19 липня 2018 року Олександр Тупицький набув право власності на вказану земельну ділянку за російським законодавством.
Таким чином, Тупицький отримав у фактичне користування вказану земельну ділянку з порушенням Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (ч. 4 ст. 11).
Закон України «Про запобігання корупції» (у редакції від 24.10.2020) встановлює, що в декларації зазначаються відомості про об’єкти нерухомості, які, у тому числі, перебувають в оренді в суб’єкта декларування та членів його сім’ї чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.
Вручені протоколи будуть передані до суду, адже визнати особу винною у вчиненні адміністративного порушення, пов’язаного з корупцією, може лише суд, підсумували в НАЗК.
Британські журналісти показали військовий табір московитів поблизу кордону з Україною

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Україною, а саме – у Воронезькій області (РФ), польовий табір російських військ. Війська зосереджені поблизу Харківської та Луганської областей. Про це йдеться у матеріалі CIT, пише 5.ua.
Як зазначають розслідувачі, вони вивчили відео в соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.
Так, війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежу, що приблизно у 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, імовірно, війська зосереджуються неподалік від Острогожська, що в 150 км від кордону з Україною.
Значна частина техніки приписана до Центрального військового округу, що не межує з Україною, і щоб дістатися Воронежу, техніка подолала сотні і тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях "Маслівка" та "Трисвятська" в районі Воронежу.
На відео і фото місцевих розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, там є польовий госпіталь зі знаками медичної служби і кухня. Як вважають у CIT, це є ознаками того, що там буде одне з місць, куди стягуватимуть війська.



Крім того, журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку в Воронезькій області.

Як повідомляла UMN, з'явилися нові дані української розвідки: росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною та на тимчасово окуповані рф українські території.
Також у Головному управлінні розвідки (ГУР) не виключають спробу просування російських окупаційних військ углиб території України.