НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Запрацював сайт для запису на COVID-вакцинацію

13:26 / 1 березня 2021

Відсьогодні українці зможуть записатися на безкоштовну вакцинацію проти COVID-19 онлайн або за телефоном гарячої лінії. База надісланих заявок дасть змогу чітко організувати логістику та в максимально стислі строки забезпечити людей безпечними вакцинами

Денис Шмигаль, очільник уряду

Це можна зробити через «Дію» (сайт та додаток) або контакт-центр МОЗу.

Етапи вакцинації, які затвердив МОЗ:

Перший: медики, які працюють з пацієнтами з коронавірусом, люди в інтернатах, будинках для людей похилого віку та працівники цих закладів. Військові ЗСУ та Нацгвардії, які беруть участь в ООС. 

Другий: медики, які працюють з пацієнтами з іншими хворобами, люди віком 80+ років, соцпрацівники. Планують охопити приблизно майже 3 мільйона людей.

Третій: люди віком 65-79 років, працівники служб держбезпеки (ДСНС, Нацполіція, Нацгвардія, СБУ, ЗСУ, МВС) та вчителі. Охоплять 7,2 млн людей.

Четвертий: люди віком 60-64 років, дорослі (18-59 років) із супутніми хворобами, вʼязні, інші групи ризику, (у тому числі які проживають на тимчасово окупованих територіях). Охоплять приблизно 11 мільйонів людей.

Пʼятий: всі інші повнолітні (включно з окупованого Донбасу). Загалом це приблизно 13 млн людей.

Британські журналісти показали військовий табір московитів поблизу кордону з Україною

22:22 / 12 квітня 2021
Ілюстративне фото: novynarnia.com

Дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) виявила неподалік від кордону з Україною, а саме – у Воронезькій області (РФ), польовий табір російських військ. Війська зосереджені поблизу Харківської та Луганської областей. Про це йдеться у матеріалі CIT, пише 5.ua.

Як зазначають розслідувачі, вони вивчили відео в соцмережах про перекидання військ і виявили, що часто техніка прибуває до Воронезької області.

Так, війська концентруються в польовому таборі на південь від Воронежу, що приблизно у 250 км від кордону з Харківською та підконтрольною Україні Луганською областями. Також, імовірно, війська зосереджуються неподалік від Острогожська, що в 150 км від кордону з Україною.

Значна частина техніки приписана до Центрального військового округу, що не межує з Україною, і щоб дістатися Воронежу, техніка подолала сотні і тисячі кілометрів. CIT встановила, що військові ешелони розвантажуються на станціях "Маслівка" та "Трисвятська" в районі Воронежу.

На відео і фото місцевих розслідувачі помітили, що в області встановили наметове містечко, там є польовий госпіталь зі знаками медичної служби і кухня. Як вважають у CIT, це є ознаками того, що там буде одне з місць, куди стягуватимуть війська.

Польовий госпіталь московських військ. Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org
Фото: CITeam.org

Крім того, журналіст Крістіан Тріберт з NYT опублікував знімки з супутників, на яких видно військову техніку в Воронезькій області.

Як повідомляла UMN,  з'явилися нові дані української розвідки: росія продовжує стягувати війська до кордону з Україною та на тимчасово окуповані рф українські території. 

Також у Головному управлінні розвідки (ГУР) не виключають спробу просування російських окупаційних військ углиб території України.