НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Гармаш заявив про можливий вихід зі складу делегації в ТКГ

16:42 / 19 лютого 2021

Про таке представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в інтерв'ю виданню "Остров".

Усе просто: або я переконую керівництво в правоті своїх аргументів, і ми починаємо дієво реагувати на порушення формату переговорів та режиму конфіденційності. Або треба ставити питання: що я роблю на кораблі, який пливе не в той бік? Тобто, чи не пора на вихід?

Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в ТКГ

Він нагадав, що вже на третьому цього року онлайн-засіданні ТКГ присутні "якісь громадські експерти з ОРДЛО, які представляють незрозуміло кого". Гармаш зазначив, що їх не запрошував жоден із членів ТКГ.

Росія заявила, що вона непричетна до формування складів "інших делегацій". Україна їх не запрошувала. ОБСЄ - також. Тоді - хто? Якщо ми погоджуємося з фактом присутності цих людей, то ми, виходить, визнаємо маріонеток Росії з ОРДЛО окремими делегаціями? Визнаємо їхнє право самим запрошувати на переговори "експертів"? Визнаємо їх повноцінною стороною переговорів? Ми не реагуємо на це, а вони вже третє засідання сидять на ТКГ, і потім нам розповідатимуть про таку переговорну "традицію". Але ж традиції створюємо ми.

Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в ТКГ

Він зазначив, що необхідно вимагати дотримання тристороннього формату ТКГ, так, як це записано в Мінських угодах, оскільки "на сьогодні вона де-факто - п'ятистороння, і в цьому головна причина неефективності роботи ТКГ".

На запитання "Як реагувати українській делегації на присутність "сторонніх експертів", Гармаш запропонував ігнорувати на ТКГ усіх, окрім офіційних представників росії та ОБСЄ.

Також, за його словами, можна проводити консультації з ОРДЛО лише в робочих групах ТКГ або знизити статус української делегації.

У будь-якому разі, суб'єктивізувати маріонеток з ОРДЛО як окремі делегації я не буду. Це буде не просто плювок в обличчя усіх переселенців і патріотів, це буде здачею наших позицій, а я здавати нічого не буду. Я йшов у ТКГ, щоб відвойовувати, а не здавати.

Сергій Гармаш, представник окремих районів Донецької області в ТКГ

Нагадаємо, Сергій Гармаш представляє окупований Донецьк у засіданнях політичної підгрупи в ТКГ з 9 червня 2020 року.

"Небезпечна лінія кремля": МЗС України відреагувало на погрози рф

19:44 / 4 березня 2021
Фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву речника кремля пєскова про наближення Києва до "небезпечної лінії" в конфлікті на Донбасі. Про це йдеться в коментарі прессекретаря МЗС Олега Ніколенка для РБК-Україна.

Росія має нарешті припинити перекладати відповідальність на інших і почати виконувати взяті на себе мирні зобов’язання. Риторика про наближення до "небезпечної лінії" лягає в логіку війни, від якої досі не можуть відмовитися в кремлі.

Олег Ніколенко, прессекретар МЗС України

У міністерстві зазначили, що росія повинна дати вказівку підконтрольним бойовикам дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі.

Не Німеччину і Францію потрібно закликати використати свій вплив, а дати вказівку контрольованим москвою збройним формуванням дотримуватися режиму припинення вогню, розблокувати діяльність ТКГ та фіналізувати довгоочікувані рішення для поліпшення життя мешканців по обидві лінії розмежування.

Олег Ніколенко, прессекретар МЗС України

Представник МЗС додав, що Україна максимально налаштована на досягнення прогресу у врегулюванні на Донбасі, проте МЗС "не бачить готовності росії до конструктиву".