НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

UMN 16:00 Звіт Венедіктової у Раді/Суддя Вовк невловимий/Уряд знищує НАБУ

15:45 / 18 лютого 2021

Венедіктова відзвітувала

  • Під час виступу перед народними депутатами генпрокурорка заявила, що слідство в основних справах Майдану можуть закінчити до кінця року.
  • Ірина Венедіктова заявила, що закордоном накладений арешт на понад 500 млн доларів колишніх посадовців. 

Завдяки злагодженій роботі Офісу генерального прокурора в рамках міжнародного співробітництва в іноземних юрисдикціях накладений арешт на кошти колишніх високопосадовців та їхнього оточення в сумі 519 мільйонів доларів США та 4 мільйонів євро. Ми вживаємо всіх можливих заходів для повернення вказаних коштів в Україну.

Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка

У травні 2017 року тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що за часів Януковича Україні була завдана шкода у понад 40 мільярдів доларів.

  • Венедіктова про справу Татарова: "Політичних оцінок я не даю"

Щодо Татарова було виконано рішення суду, яке дійшло до касації. Питання відсторонення осіб, які не працюють в Офісі Генерального прокурора, це питання не до мене ... Питання "беркутівців" - це політичне питання. Політичних оцінок я не даю. Якщо ви бачите щось у кримінальній юстиції, в кримінальному провадженні, будь ласка, тут уже моя сфера відповідальності.

Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка
  • Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що будь-які заяви щодо " білоруського сліду" у справі Павла Шеремета буде робити тільки за допомогою процесуальних документів.

Що стосується справи Шеремета.... коли прокурори передають обвинувальний акт до суду, вони визначаються зі своєю позицією. Зараз йде судовий розгляд (по обвинуваченим у виконанні вбивства - ред.). Що стосується іншого епізоду, про який ви говорите, йде досудове розслідування.

Ірина Венедіктова, генеральна прокурорка

Голова ОАСК Вовк знову не прийшов на суд

Він вже втретє не з’явився до Вищого антикорупційного суду України, повідомили в коментарі Радіо Свобода у пресслужбі ВАКС. Суд знову ухвалюватиме рішення про повторний привід Вовка.

У НАБУ кажуть, що вирішити цю ситуацію може лише генеральний прокурор, "чия бездіяльність впродовж півроку позбавляє слідство можливості використати передбачені законодавством процедури для досягнення завдань кримінального провадження".

Починаючи з липня 2020 року і до сьогодні, детективи НАБУ тричі ініціювали перед Генеральним прокурором клопотання про надання дозволу на затримання підозрюваного голови ОАСК для звернення з цими клопотаннями до Вищої ради правосуддя.

У НАБУ заявили, що уряд крокує до знищення відомства

Проєкт закону за авторством Кабінету міністрів України, анонсований як такий, що має вирішити проблемні моменти через рішення Конституційного Суду щодо НАБУ, насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності, йдеться у повідомленні пресслужби НАБУ.

Речниця МЗС РФ закликала Штати "не гратися з вогнем" через санкції

22:36 / 2 березня 2021

Розрахунки нав'язати щось росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Закликаємо колег не гратися з вогнем.

Марія Захарова, прессекретарка російського МЗС

Введення санкцій з боку США речниця російського міністерства назвала "торжеством абсурду". Захарова заявила, що росія вважає введення санкцій втручанням у внутрішні справи. "Реагувати будемо, виходячи з принципу взаємності, не обов'язково симетрично", – зауважила Захрова.