НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

«Схеми»: для «слуг народу» найняли американських лобістів

12:40 / 18 лютого 2021

ГО «Центр трансатлантичної взаємодії та діалогу», засновниками якої є помічники народних депутатів з фракції «Слуга народу», у лютому підписала контракт із американською компанією Finsbury Glover Hering, лобісти якої мають надавати «стратегічне консультування та підтримку» цій ГО та партії «Слуга народу» з метою «налагодження відносин України зі Сполученими Штатами та країнами ЄС».

Вартість послуг лобістів, згідно з контрактом, становить 50 тисяч доларів на місяць, а сама угода діятиме до кінця року – і в разі її повного виконання сумарно складатиме 550 тисяч доларів (понад 15 мільйонів гривень). Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» з посиланням на сайт Міністерства юстиції США, на якому оприлюднені відповідні документи.

Як передають «Схеми», ГО «Центр трансатлантичної взаємодії та діалогу» створена за місяць до підписання контракту з американськими лобістами – наприкінці грудня минулого року. Як вказано у договорі, оприлюдненому на сайті Мінюсту США, вона фінансується «українськими приватними особами та комерційними структурами». Засновники ГО – Павло Великоречанін та Станіслав Костюченко. Це – помічники народних депутатів від «Слуги народу», відповідно – Олександра Ткаченка та Івана Шинкаренка, які є членами парламентського комітету з питань антикорупційної політики.

Інформації про іншу діяльність цієї громадської організації в публічному просторі немає.

Компанія Finsbury Glover Hering утворилася в результаті злиття трьох компаній. Одну з них, Glover Park Group, у 2007 році наймав «Блок Юлії Тимошенко» (послуги лобістів коштували БЮТ щонайменше 30 тисяч доларів), а у 2009 році – Грузія для налагодження контактів із конгресменами США й допомоги з позиціонуванням у ЗМІ, зокрема, Міхеїла Саакашвілі.

Журналісти звернулись до народних депутатів Ткаченка та Шинкаренка з проханням уточнити, хто профінансував залучення американських лобістів для партії «Слуга народу».

Ткаченко коментаря поки не дав, а Шинкаренко знає лише, що Костюченко очолює ГО, а чим організація займається і хто її фінансує – нібито не знає, бо це не його справа.

Самі помічники депутатів Великоречанін та Костюченко на запитання журналістів поки не відповіли. 

Звіт партії «Слуга народу» за четвертий квартал 2020 року, коли була створена ГО, на сайті НАЗК досі не опублікований на підставі того, що в країні діє карантин.

Речниця МЗС РФ закликала Штати "не гратися з вогнем" через санкції

22:36 / 2 березня 2021

Розрахунки нав'язати щось росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Закликаємо колег не гратися з вогнем.

Марія Захарова, прессекретарка російського МЗС

Введення санкцій з боку США речниця російського міністерства назвала "торжеством абсурду". Захарова заявила, що росія вважає введення санкцій втручанням у внутрішні справи. "Реагувати будемо, виходячи з принципу взаємності, не обов'язково симетрично", – зауважила Захрова.