НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

ЗМІ: Чому діти випадають з вікон багатоповерхівок

22:22 / 17 лютого 2021

За останні три тижні у Києві та області сталося декілька випадків, коли неповнолітні діти випадали з вікон багатоповерхівок. Усі вони загинули. Причини смерті встановлює поліція. Про це пише ВВС.

Як пише видання, водночас родичі і близькі припускають, що смерть не була випадковістю, а пов'язана з групами в соцмережах, які спонукають підлітків скоїти суїцид.

Самогубства у столиці

17 лютого у Дарницькому районі Києва 15-річна дівчина випала із загального балкона на 16-му поверсі та загинула на місці. Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею "Умисне вбивство". Обставини події встановлюють.

15 лютого у цьому ж районі столиці 13-річна дівчинка впала з балкона 14-го поверху. Вона загинула на місці, повідомили у пресслужбі поліції.

2 лютого в Голосіївському районі Києва близько 16:00 з балкона багатоповерхового будинку випала 13-річна дівчинка. Як повідомляє "Київ Оперативний", дівчина залишила біля балкона свій телефон і сумку.

1 лютого подібна ситуація трапилася в Шевченківському районі столиці. Дівчина 2004 року народження вистрибнула із вікна п'ятого поверху.

28 січня вдень з вікна 15-го поверху в селищі Чайки, що на Київщині, випав 10-річний хлопчик. "Медики, які прибули за адресою, констатували смерть", - йдеться у повідомленні поліції Київської області.

У поліції з'ясовують, як саме хлопчик потрапив до багатоповерхівки, адже дитина мешкала в приватному будинку.

26 січня в Броварах із 15-го поверху новобудови випав 18-річний курсант Національної академії внутрішніх справ. Від отриманих травм хлопець загинув на місці.

19 січня у Голосіївському районі пізно ввечері 12-річний хлопець випав із 15 поверху. Бригада швидкої констатувала смерть. Обставини трагедії невідомі.

Усього у Києві та області з 19 січня по 17 лютого зафіксували сім випадків падіння з висоти дітей віком від 10 до 18 років.

Готували завчасно

В'ячеслав Видиборець, родич 13-річної дівчини Ніки, що стрибнула з 17 поверху на початку лютого, переконаний, що її "одурманила і довела до самогубства група смерті типу "Синього кита".

Він розповідає про Ніку як розумну і творчу дівчину, яка гарно малювала, вчила англійську й китайську мови, була доброю і веселою.

Важко сказати, коли Ніка вступила в цю групу... Перші зміни почалися після зимового карантину. Зникло бажання робити уроки. Не випускала телефон з рук під час їжі і під час уроків... Часто малювала чорною ручкою людей без очей. Йдучи з бабусею якось подивилася на багатоповерхівку і запитала, як людина падає з балкона.

В'ячеслав Видиборець (Facebook)

Він переконаний, що її завчасно готували, тому що за кілька тижнів до трагедії Ніка сфотографувала і відправила фото "саме того балкона".

"Золота середина" у спілкуванні

Ірина Чернілевська - директорка гімназії, де навчалася Ніка, згадує про неї як успішну ученицю, яка писала вірші і малювала.

Директорка закликає батьків бути пильними до дозвілля своїх дітей, особливо учнів 7, 8 та 9 класів. Спостерігати, чи спить дитина вночі, з ким переписується в мережі, звертати увагу на малюнки та записи дитини, проглядати акаунти і сторінки у соцмережах разом із нею.

Безпека в мережі

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба закликає батьків нагадати дітям, що в мережі не варто спілкуватися з незнайомцями і не повторювати дії, які пропонують в мережі.

Своєю чергою поліція Київщини закликає батьків надати більше уваги дітям, зокрема їхній поведінці у мережі інтернет

Останнім часом в соціальних мережах почастішали випадки закликів до небезпечних ігор для дітей. Багато підлітків вже постраждали від суворих умов гри, челенджів та відео, які вони переглядають.

нагадують у поліції

У поліції радять перевіряти акаунти дитини в соцмережах та групи, до яких вона приєдналася, переглядати спілкування в приватних чатах, контролювати фото та відео, яке є у гаджетах дитини та звертати увагу на те, з ким дитина спілкується.

Ми переходимо на розповсюдження інформації лише у YouTube, Facebook та Тelegram

13:23 / 2 березня 2022

Друзі! Важливо! Ми переходимо на розповсюдження інформації лише в YouTube, Facebook та Тelegram-каналі.

Інформаційні стріми з 8 ранку до 0 ночі у співробітництві з відомими журналістами та блогерами на каналах UMN та skrypin.ua

Наш Facebook: https://www.facebook.com/UkrMediaNetwork

Наш Тelegram: https://t.me/UMNuaНаш Twitter: https://twitter.com/UMN_ua