НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Устінова: Намагання звільнити Ситника – це особиста вендета Зеленського

21:23 / 17 лютого 2021
Фото: Reuters

Чи намагаємося ми відбивати атаки? Так, намагаємося. От вчора був один зареєстрований законопроєкт, яким хочуть знести Ситника (Артема, директора НАБУ - ред.) і я розумію, щоб поставити свою людину… Це рішення буде Зеленського особисте, якщо його знімуть. Тому що так як цей законопроєкт реєструвався й так як це все робилося – це особиста вендета. І це маячня, це дитячі ігри, коли особисто президент такі речі робить. Для нього це буде шлях неповернення до європейських та американських партнерів, бо в тих є чітка вимога – не чіпати НАБУ.

Олександра Устінова, народна депутатка фракції “Голос”. Програма 16+ на skrypin.ua
Програма 16+ на skrypin.ua

Як повідомляв Віталій Шабунін, керівник Центру протидії корупції, "звільнення Ситника — особисте рішення Володимира Зеленського. Таким чином останній відреагував на початок розслідування щодо закупівлі вакцин від COVID-19". Також він повідомляв, що законопроєкт 5070, ініційований прем'єром Шмигалем, змінює процедуру обрання нового директора НАБУ й це допоможе президенту обрати підконтрольного йому директора НАБУ. 

Згідно проєкту, до конкурсної комісії входять три особи, яких визначає РНБО; три особи, яких визначає Кабмін; три особи, яких теж визначає уряд на підставі пропозицій донорів, які протягом останніх двох років до дня завершення строку повноважень директора Національного бюро або до дня дострокового припинення його повноважень надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції.

Крім того, в документі йдеться, що призначати й звільянти директора НАБУ може уряд. У чинному законі про НАБУ такі повноваження має президент. Втім, їх визнав неконституційними Конституційний суд.  

Нагадаємо, що минулого року президент Зеленський запевняв послів G7, що ситник залишиться на посаді. 

Речниця МЗС РФ закликала Штати "не гратися з вогнем" через санкції

22:36 / 2 березня 2021

Розрахунки нав'язати щось росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Закликаємо колег не гратися з вогнем.

Марія Захарова, прессекретарка російського МЗС

Введення санкцій з боку США речниця російського міністерства назвала "торжеством абсурду". Захарова заявила, що росія вважає введення санкцій втручанням у внутрішні справи. "Реагувати будемо, виходячи з принципу взаємності, не обов'язково симетрично", – зауважила Захрова.