НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Українцям хочуть дозволити володіти "короткостволами". Комітет Ради ухвалив законопроєкт

13:18 / 21 січня 2021

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні проєкт закону про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї (№4335), передає УНІАН.

Один з його авторів, депутат від "Слуги народу", член комітету Олександр Дануца, зазначив, що Україна – "єдина держава в Європі, яка не має закону про обіг цивільної зброї". 

Водночас депутат від "СН", член Комітету Максим Бужанський виступив проти ухвалення цього законопроекту. Він зауважив: "Дозволивши короткоствольну зброю, ми лише підвищимо градус усіх побутових конфліктів, які зараз є, до рівня застосування вогнепальної зброї".

Я чув аргумент про те, що автори головного законопроєкту вважають за необхідне дозволити мати короткоствольну зброю для охорони житла і майна. Це не аргумент в моїх очах, тому що у нас дозволено мати вдома гладкоствольну зброю. І чим в цьому випадку короткоствол має перевагу перед рушницею, грубо кажучи, я не розумію.

Максим Бужанський, народний депутат, фракція "Слуга народу"

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроєктом регулюються відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Встановлюються категорії цивільної вогнепальної зброї: А - автоматична вогнепальна зброя; В - гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична); С - короткоствольна вогнепальна зброя; D - довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя; Е - довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

За аналогією з посвідченням водія, впроваджується посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення. Крім цього, на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт, у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання посвідчення власника зброї мають дієздатні громадяни України, які не мають медичних протипоказань, а також не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини, передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих); не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за рядом статей Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Серед іншого запроваджується обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Крім того, запроваджується Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення.

Також запроваджуються курси з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Законопроєктом визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Регулюються питання набуття у власність юридичними особами цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів, зберігання цивільної зброї та бойових припасів, застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту тощо.

Встановлюються загальні засади ведення спеціального обігу вогнепальної зброї та бойових припасів і діяльності стрілецьких тирів та стрільбищ.

Посол України відвідав МЗС Словаччини в зв'язку з заявами прем'єра Матовича

19:12 / 3 березня 2021

Повідомляю, що сьогодні відвідав МЗС Словацької Республіки, де висловив стурбованість через висловлювань прем'єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича під час інтерв'ю на словацькому радіо Express

Юрій Мушка, посол України в Словаччині (Facebook) 

Нагадаємо, Кулеба відреагував на виловлювання прем’єра Словаччини про Закарпаття. 

Сьогодні прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович жартома "пообіцяв" Закарпаття за російську вакцину.