НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Держсекретар США назвав геноцидом переслідування уйгурів у Китаї

14:48 / 20 січня 2021

США стали першою країною в світі, що на офіційному рівні так визначила події в КНР. Це було зроблено в останні години перед інавгурацією обраного президента Джо Байдена.

«Я впевнений, що відбувається геноцид, і що ми стали свідками систематичних спроб зі знищення уйгурського населення владною Компартією», – ідеться в заяві Помпео, розміщеній на сайті Білого дому. У повідомленні вказано, що адміністрація Трампа впродовж чотирьох років називала Компартію Китаю тим, чим вона є – «марксистсько-ленінським режимом, який панує над багатостраждальним китайським народом за допомогою промивання мізків і грубої сили».

Багато країн світу звинувачують Китай у запроторенні в табори понад мільйона мусульман-уйгурів. Згідно зі свідченнями очевидців, ув’язнених змушують відмовлятися від своєї культури, релігії та мови.

У районах проживання уйгурів запроваджене тотальне спостереження за громадянами. Влада, за численними свідченнями, руйнує їхні культурні об’єкти, будинки та змушує їх відмовитися від звичного способу життя. Повідомляється про примусову стерилізацію жінок, масові катування та використання примусової праці, в тому числі – для підрядників західних компаній.

Офіційний Пекін виправдовує свої дії профілактикою ісламського тероризму та екстремізму, а табори називає місцями для «професійної підготовки». Зокрема, 12 січня посол КНР в ООН закликав Велику Британію не втручатися в справи Китаю після того, як британський міністр уряду розкритикував ставлення Пекіна до мусульманської уйгурської громади.

Речниця МЗС РФ закликала Штати "не гратися з вогнем" через санкції

22:36 / 2 березня 2021

Розрахунки нав'язати щось росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Закликаємо колег не гратися з вогнем.

Марія Захарова, прессекретарка російського МЗС

Введення санкцій з боку США речниця російського міністерства назвала "торжеством абсурду". Захарова заявила, що росія вважає введення санкцій втручанням у внутрішні справи. "Реагувати будемо, виходячи з принципу взаємності, не обов'язково симетрично", – зауважила Захрова.