НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

США внесли до санкційного списку трубоукладача "Північного потоку 2" "Фортуна" та його власника

17:51 / 19 січня 2021

Про це повідомляє Мінфін США. Також під санкції потрапив власник судна "Фортуна" ТОВ "КВТ-РУС". Санкції стосовно нього передбачають заборону експорту, банківських і валютних операцій, блокування активів та майна, передає "Інтерфакс-Україна".

Тим часом перша німецька компанія відмовилася від участі в проекті "Північний потік 2" через побоювання американських санкцій. Йдеться про Bilfinger SE, яка займається будівництвом та інжинірингом, повідомляє газета Bild. Видання посилається на електронне листування підприємства. Згідно з листуванням, компанія минулого тижня повідомила США про те, що планує дотримуватися норм американського закону про санкції PEESCA та розриває договори і співпрацю з "Північним потоком 2". Проектній компанії про це представники Bilfinger уже повідомили, але "росіяни не прореагували", пише газета. 

Повідомляється, що у Bilfinger із "Північним потоком 2" було кілька контрактів, зокрема контракт на розробку систем безпеки для газопроводу, сума якого становить 15 млн євро.

Адміністрація США давно виступає проти реалізації "Північного потоку 2". Проти проекту вже діє пакет обмежувальних заходів. Зокрема, додаткові санкції були включені в схвалений раніше в січні Конгресом проект оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік.

Міністр економіки федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія Крістіан Пегель повідомив у вівторок в офіційному створенні Фонду для обходу санкцій проти "Північного потоку 2".

Планується, що цей фонд дасть змогу компаніям, задіяним у будівництві трубопроводу, закуповувати обладнання та будматеріали. Оскільки вони робитимуть це не безпосередньо, а саме через фонд, це має захистити їх від обмежувальних заходів США.

Речниця МЗС РФ закликала Штати "не гратися з вогнем" через санкції

22:36 / 2 березня 2021

Розрахунки нав'язати щось росії шляхом санкцій чи іншого пресингу провалювалися в минулому, проваляться і тепер. Якщо США не готові до рівноправного діалогу на розумних засадах, це їхній вибір. Закликаємо колег не гратися з вогнем.

Марія Захарова, прессекретарка російського МЗС

Введення санкцій з боку США речниця російського міністерства назвала "торжеством абсурду". Захарова заявила, що росія вважає введення санкцій втручанням у внутрішні справи. "Реагувати будемо, виходячи з принципу взаємності, не обов'язково симетрично", – зауважила Захрова.