НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Тіхановська не мала цілі йти до перемоги на протестах. Це дуже прорахований проєкт – засновниця фонду “Беларускi Майдан”

17:03 / 19 січня 2021

Я не думаю, що щось могло статися, тому що у протестів не було вектору, його не було від самого початку… Лідери протесту, я глибоко переконана, не збирались вести народ до перемоги. Ну, по-перше треба бути наївним, що мирні акції можуть щось змінити, особливо виходи на вихідних у певний час і так далі. По-друге протест… проти всього поганого, за все хороше. Те що будуть розіграні московські фігури я припускала ще взимку. На мій погляд, ті фігури, які розіграні в якості лідерів протестів – Бабрико, Цепкало, Тіхановський, Тіхановська не мали завдання привести протести до перемоги… Всі вони –у таборі російських сенсів на сьогодні. Не можливо будувати демократію і щось руйнувати, якщо ти не визначаєшся з напрямом руху. У риториці нема відходу від росії, в риториці – ми залишаємося в митному союзі, ми залишаємося в ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку), ми мирні люди.

Альона Васильєва, засновниця Фонду "Беларускi Майдан", залишила Білорусь 5 місяців тому, мала свій бізнес (етер UMN)

Вона каже, що "радикалізації протестів не могло відбутися в тих умовах".

У Білорусі нація тільки народжується… Взимку минулого року не було ніяких протестних настроїв, на мій погляд. Тому що в грудні, коли Лукашенко відмовився підписувати кінцеві документи з путіним щодо інтеграції, на вулиці проти інтеграції вийшло, Паша Сиверинець виводив народ – це як раз один із національних лідерів, який сидить і був посаджений перед виборами, я виходила, ну вийшло може півтори – дві тисячі людей. Ось така політична активність у країні. А далі все просто: Лукашенко впирається, зрозуміло що будуть розіграні кремлем якісь карти перед виборами. У нас населення 26 років не брало участі у виборах. У нас абсолютно аполітичне населення. У нас 50%, якщо не більше, не розуміють що таке Майдан, Майдан – страшне слово, не цікавилось тим, що відбувалося в Україні, росія не ворог і тому подібне. А далі починається коронавірус, всі сидять вдома, всі у соцмережах. Лукашенко неадекватно поводитися під час коронавірусу… Починається процес вкидання цих фігур, в яких вкладено не малі гроші. Бабарико - “Белгазпромбанк”. Далі Тіханоський, який внесений у базу “Миротворець”, хочу наголосити. Відвідував у 2017 році анексований Крим зі сторони росії і так далі, Цепкало та інші. Це все люди системи, які ніколи не були в опозиції до системи. Вкладені гарні гроші. І починається розкручуватися ситуація… Якби не були вкинуті ці фігури, я вважаю, що нічого не відбулося б. Національна опозиція не брала участі в протестах, більша частина з яких посаджена, особливо лідери, не брала участі у виборах і не брала участі в процесах.

Альона Васильєва, засновниця Фонду "Беларускi Майдан", залишила Білорусь 5 місяців тому, мала свій бізнес

Також Васильєва вважає, що "Світлана Тіхановська – не самосійна фігура".

Ну очевидно по риториці… Ну, Тіхановська начебто об’єднала Бабарико. Вона представляє тих, кого пересаджали, мається на увазі офіційна опозиція. Плюс вона… ну чудові ж маркетологи працюють. Вони ж прораховують середньостатистичного білоруса. От він такий поки – ні туди ні сюди та є антиподом націоналістичного руху, який знає чітко, що росія – це ворог… Середньостатистичний білорус він і туди й сюди: так, ми хочемо самостійності, ми не дуже розуміємо, що відбувається в Україні, хтось може відповісти “Чий Крим?”, хтось не може. Тіхановська відображає середньостатистичного білоруса. Це дуже прорахований проєкт, абсолютно зрозумілий.

Альона Васильєва, засновниця Фонду "Беларускi Майдан", залишила Білорусь 5 місяців тому, мала свій бізнес

Зеленський знову скликає РНБО

22:40 / 25 лютого 2021

У п’ятницю, 26 лютого президент Зеленський збере засідання Ради національної безпеки і оборони України через необхідність ухвалення оперативних рішень щодо актуальних питань державної безпеки. Організацію засідання покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова. Всю інформацію, яку можна оприлюднити, буде повідомлено офіційно, йдеться в повідомленні Офісу президента. За даними ЗМІ, засідання заплановано на 17:30 в приміщенні Офісу президента.