НОВИНИ

Коротко і по суті. Лише Найважливіше.
UMN.UA - це найважливіші теми дня у розвитку та ексклюзиви з прямих ефірів UMN. Красиво. Інформативно. Виключно. Будь собою. Будь з нами. Бути справжнім – важливо!
Launched by
Якщо вам подобається те, що ми робимо —
будемо вдячні за фінансову підтримку нашого проєкту.
💙💛
Наші реквізити:
ГО ЮМН
IBAN:
UA063052990000026001016207598
pb.ua:
5363 5423 0778 1303
monobank:
5375 4141 0021 8964
Наша банка монобанк:
Paypal:
paypal@skrypin.ua
Payoneer:
5300 7211 2293 8860
Мобільні перекази:
+380963302229

Через затримання журналістів видання VежА вимагає перевірити дії охорони “Укрзалізниці”

18:56 / 16 січня 2021

Представники видання Vежа звернулися до поліції із заявою про перешкоджання журналістській діяльності співробітниками воєнізованої охорони “Укрзалізниці”. 

Нагадаємо, раніше шеф-редактор видання Андрій Качор повідомляв про факт блокування співробітниками ВОХР УЗ знімальної групи видання 13 січня біля станції “Вінниця вантажна”. Туди журналіст Качор, фотографка Марина Сербінович та відеограф Микола Геркалюк приїхали, аби відзняти матеріал для нової серії проекту “МІКРОрайони” Вінниці – цього разу про Тяжилів та околиці.

Проте під час зйомки до журналістів підійшли працівники залізничної станції, які викликали співробітників ВОХР УЗ. Воєнізована охорона у свою чергу викликала на місце поліцію, позаяк вирішила, що журналісти протиправно знімають об’єкти “Укрзалізниці” та запідозрила медійників у “тероризмі”.

Попри наші пояснення, що згідно з Конституцією та ЗУ “Про інформацію” ми маємо право знімати на даній локації, попри те, що ми продемонстрували їм свої журналістські посвідчення та послалися на конкретні норми закону, які дозволяють нам таку зйомку без жодних додаткових узгоджень чи дозволів, співробітники воєнізованої охорони обмежили наше пересування і таким чином протиправно перешкодили нашій законній професійній діяльності.

Андрій Качор,  шеф-редактор видання VежА

По прибуттю на місце екіпаж патрульної поліції, а також слідчо-оперативна група вирішила, що журналісти не порушили жодних законів. Попри це начальник відділення ВОХР УЗ вирішив, що журналісти не мали права фотографувати вагони, що стояли на залізничних коліях і пригрозив, що викличе СБУ.

Упродовж майже трьох годин журналісти фактично були заблоковані біля відділення ВОХР, не маючи змоги здійснювати свої професійні обов’язки. Водночас воєнізована охорона так і не змогла послатися на конкретну норму закону, згідно з якою в цьому місці заборонена зйомка.

Як повідомив у коментарі медіаюрист Інституту Масової Інформації Алі Сафаров, воєнізована охорона УЗ справді не мала права затримувати журналістів і це є підставою для відкриття кримінального провадження за ст. 171 Кримінального кодексу України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста”).

Відповідна заява шеф-редактора Vежі Андрія Качора була зареєстрована у відділі поліції м. Вінниця.

Я не маю на меті притягувати до відповідальності конкретно цих охоронців, у мене до них немає персональних претензій, у більшості своїй вони поводилися коректно і, здається, самі розуміли абсурдність ситуації. Проте якісь дивні, нічим не обгрунтовані, застарілі інструкції змушують їх ганятися по коліям за громадянами, які мають фото-відеотехніку. Мета цієї заяви про кримінальне правопорушення – аби правоохоронці провели відповідну перевірку в межах досудового розслідування і це, можливо, вплине на керівництво “Укрзалізниці” і вони нарешті скасують свої незаконні інструкції для охоронців, пояснив Качор.

Зеленський знову скликає РНБО

22:40 / 25 лютого 2021

У п’ятницю, 26 лютого президент Зеленський збере засідання Ради національної безпеки і оборони України через необхідність ухвалення оперативних рішень щодо актуальних питань державної безпеки. Організацію засідання покладено на секретаря РНБО Олексія Данілова. Всю інформацію, яку можна оприлюднити, буде повідомлено офіційно, йдеться в повідомленні Офісу президента. За даними ЗМІ, засідання заплановано на 17:30 в приміщенні Офісу президента.